VIDEO: «Jersica Records» un džeza projekts «klausies» radījuši video par godu Dejas dienai

29. aprīlī visa pasaule svin UNESCO Starptautisko dejas dienu, un tai par godu izdevniecība "Jersika Records" laiž klajā jaunu mūzikas video projekta "klausies" kompozīcijai "кроме музыки" ("ārpus mūzikas"). "Dzejai un improvizētai mūzikai šoreiz pievienojas arī laikmetīgā deja: šajā video horeogrāfs un dejotājs Nauris Miķelis Goba piešķir vēl vienu jaunu dimensiju mūziķu mākslinieciskajam vēstījumam," norādījuši projekta pārstāvji. Videoklips «кроме музыки» ir pirmais priekšvēstnesis maijā gaidāmajai "klausies" vinila skaņu platei "9", kas analogi ierakstītai 2020. gada augustā Ventspils koncertzālē "Latvija".

«klausies» ir spoken word jeb runātās dzejas (latviešu, krievu un angļu valodā) un improvizētās mūzikas projekts, kur latviešu dzejniece Aleksandra Line muzikāli satiekas ar latviešu pianistu un komponistu Edgaru Cīruli un dāņu kontrabasistu un komponistu Albert Reinholdt Østergaard, lai kopā veidotu stāstus. 2020. gada augustā par spīti pasaulē notiekošajam Ventspils koncertzālē "Latvija" notika "klausies" analogais skaņu plates ieraksts ar dzīvajiem klausītājiem zālē — atvērtajā ierakstu sesijā mūzikas izdevniecība "Jersika Records" ir iemūžinājusi deviņas kompozīcijas un encore, kas tiks iekļautas vinila platē "9".

Video kompozīcijai "кроме музыки" ("ārpus mūzikas") filmēts vēsturiskajās Rīgas Skaņu ierakstu studijas telpās bijušajā Reformātu baznīcā. Mareka Amerika radošo ideju īstenojis horeogrāfs un dejotājs Nauris Miķelis Goba un operatori Theo Poncet (Francija) un Zigmārs Zilgalvis. Kompozīcija ar Aleksandras Lines dzeju un Edgara Cīruļa un Albert Reinholdt Østergaard (Dānija) mūziku vēsta par "patversmes un sava iekšējā balansa meklēšanu mūzikā — arī brīžos, kad apkārtējā pasaule brūk pārāk strauji".

Nauris Miķelis Goba ir laikmetīgās dejas horeogrāfs un dejotājs. Šajā projektā viņš licis uzsvaru uz apkārt esošo vidi un tās iekļaušanu kustībā, izmantojot improvizācijas paņēmienus: "Noklausoties skaņdarbu vairākas reizes, radās ideja par virzienu, kurā vest improvizācijas materiālu. Turpinājumā, kā jau lielākajā daļā mākslas veidu, virsroku ņēma praktizēšana."

Theo Poncet ir franču videogrāfs un spēļu izstrādātājs, pirms dažiem gadiem pārvācies uz dzīvi Rīgā no Parīzes, kur bija darbojies mūzikas video nozarē. Šajā projektā viņi kopā ar Zigmāru Zilgalvi ar platleņķa objektīva kadru un tuvu, intīmu plānu palīdzību mēģināja parādīt Rīgas Skaņu ierakstu studijas telpu, izmantojot jaunas tehnoloģijas un iemūžinot laikmetīgo deju, kas radīta mūzikai un tekstam, arī video formātā, norādīja mūziķu pārstāvji.

"klausies" vinila plate "9" izdevniecībā "Jersika Records" nāks klajā 2021. gada 14. maijā. Tikmēr kompozīcija «кроме музыки» tikusi iekļauta arī oficiālajā "Jazz in Latvia 2021" izlasē — tā radīta latviešu un ārzemju klausītājiem un mūzikas cienītājiem lielākajā Eiropas džeza notikumā "jazzahead!", kas digitāli sācies jau 29. aprīlī.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti