Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Barona ielas puķu konteineru liktenis

Mariss Jansons šovasar atceļ visus koncertus

Veselības problēmu dēļ festivālā «Rīga Jūrmala» nepiedalīsies Mariss Jansons

Pasaulslavenais latviešu diriģents Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar orķestri, tostarp dalību mūzikas festivālā "Rīga Jūrmala", informē festivāla rīkotāji. Maestro vietā stāsies mūsdienu pieprasītākā orķestru diriģente Suzanna Melki. 

“Festivāla komandas un visu Latvijas mūzikas mīļotāju vārdā novēlam maestro Jansonam ātru atveseļošanos un ļoti ceram uz viņa dalību festivālā nākamgad,” komentē mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" direktore Zane Čulkstēna. “Tajā pašā laikā esam pateicīgi un priecīgi uzņemt promenento diriģenti Suzannu Melki, kuras daudzpusība un plašais repertuārs ir ļāvis viņai uzstāties kopā ar mūsdienu pieprasītākajiem simfoniskajiem un kamerorķestriem pasaules prestižākajos opernamos.”

Suzanna Melki

Festivāla "Rīga Jūrmala" ietvaros Marisa Jansona uzstāšanās bija paredzēta 19. jūlijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kur kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri un vijolnieku Julianu Rahlinu izveidota programma ar Žana Sibeliusa, Sergeja Prokofjeva un Riharda Štrausa mūziku, kā arī 21. jūlijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, kur kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri un pianistu Rūdolfu Buhminderu radīta programma ar Johanesa Brāmsa un Ludviga van Bēthovena skaņdarbiem. 

 

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22483
Tieši Melki ir vērts iet skatīties un tieši viņas diriģētu orķestri klausīties. Jansonam jau sen laiks pensijā. Ir jāapzinās sava varēšana. Jādomā tak arī, ka nav nabags un ne jau maizes gabalam in gultasvietas īrei plēšas nosvīdis jau koncerta pirmajās minūtēs un pie lenteres turēdamies. Ne publikai, ne orķestrim jau sen nav patīkami domāt, skatoties uz viņa mokām: nez koncerts izskanēs līdz galam vai diriģents izrubīsies....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti