«Very Cool People» izvirzīti dalībai ietekmīgajā «Eurosonic» mūziķu skatē

Latvijas Radio 5 "Pieci.lv" prestižajam mūzikas dzīves notikumam “Eurosonic Noorderslag” ir nominējis latviešu džeza grupu “Very Cool People”. “Eurosonic” ir viens no ievērojamākajiem jaunās mūzikas iekštelpu festivāliem-konferencēm Eiropā. Eiropas valstu jaunajiem mūziķiem tā ir iespēja uzrunāt starptautiskas auditorijas un iepazīstināt ar sevi mūzikas industrijas profesionāļus, kā arī  piedalīties vērtīgos semināros un dibināt jaunus kontaktus, informēja Latvijas Radio Komunikācijas daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Zomerovska.

““Eurosonic” ir gada svarīgākais jaunās populārās mūzikas notikums Eiropā. Domāju, ka uzstāšanās tajā ir obligāts pasākums ikvienam mūziķim, kurš cer izveidot starptautisku karjeru! To apmeklē visu svarīgāko Eiropas mūzikas festivālu pārstāvji, un tieši konferences skatēs viņi izvēlas labākās jaunās grupas savām festivālu programmām. Šeit sācies daudzu mūziķu ceļš pie visas pasaules klausītājiem, sākot no Adeles un “The XX”, beidzot ar mūsu pašu kaimiņiem “Ewert And The Two Dragons”. “Pieci.lv” to redz kā iespēju virzīt Eiropas mūzikas tirgum tās latviešu grupas, kuras noteikti var konkurēt ar Eiropas kolēģiem," stāsta mūzikas producents un “Pieci.lv” mūzikas redaktors Rūdolfs Budze jeb DJ Rudd.

““Eurosonic Noorderslag” viennozīmīgi ir viens no centrālajiem Eiropas mūzikas industrijas notikumiem. Turklāt tas nav tikai vienreizējs pasākums gada ietvaros, tam seko jauno Eiropas talantu atbalsta programmas un pasākumi. Grupas “Carnival Youth” karjeras attīstībā tam ir bijusi svarīga loma. Tolaik pastāvošās “Eurosonic” Centrālās un Austrumeiropas talantu apmaiņas programmas rezultātā grupai bija iespēja spēlēt tādos Eiropas festivālos kā “Open’er” Polijā un “Sziget” Ungārijā, kā arī 2016. gadā mēs kā pirmie un līdz šim vienīgie no Latvijas saņēmām EBBA (European Border Breakesr Awards) balvu. Jāatzīst, uz šiem panākumiem gājām stratēģiski un apzināti, zinot programmas, veidojot kontaktus un plānus kopā ar sadarbības partneriem Eiropā. Protams, “Eurosonic” un citi līdzīgi pasākumi Eiropā un pasaulē dod iespēju attīstīt starptautisku karjeru, taču puse no panākumiem ir iepriekšējā sagatavošanās un infrastruktūras izveidošana, jo konkurence, īpaši “Eurosonic”, ir milzīga,” norāda Guna Zučika, grupas “Carnival Youth” menedžere, kura kopā ar grupu piedalījās festivālā 2016. gadā.  

Ik gadu Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) biedri konferencei “Eurosonic” var nominēt kādu no Eiropas jaunajiem mūziķiem. “Pieci.lv” dalībai vērtīgajā pasākumā līdz šim ir izvirzījuši rokenrola lietpratējus “The Big Bluff”, elektroniskās mūzikas pārstāvjus “Bandmaster” un DJ Makree.

Festivāls “Eurosonic Noorderslag” norisināsies Nīderlandes pilsētā Gronigenā no 2019. gada 16. līdz 18. janvārim. Tā ietvaros trīs dienu garumā norisināsies gan jauno grupu koncerti, gan izglītojoši un vērtīgi semināri mūzikas producentiem, mūziķiem un citiem nozares profesionāļiem. Festivālu regulāri apmeklē vairāk nekā 300 mūziķi un 4000 mūzikas profesionāļi, producenti, festivālu rīkotāji, ierakstu kompāniju pārstāvji, ka arī vairāki desmiti tūkstoši apmeklētāju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt