VEF džeza klubs sāks rudens sezonu ar «VEIN Trio» koncertu

26. septembrī “VEF Jazz Club” uzsāks rudens/ziemas sezonu ar Šveices mūziķu radītu koncertprogrammu “Trio VEIN plays Ravel”. Tas būs trio vienīgais koncerts Latvijā.

Koncerts, kas risināsies VEF Kultūras pils vestibilā, uz skatuves pulcēs trīs mūziķus ar klasisko izglītību, kas spēj vienlīdz labi orientēties gan sarežģītās mūsdienu mūzikas partitūrās, gan brīvi lietot džeza improvizācijas valodu, veidojot oriģinālu klasikas un džeza simbiozi programmā “VEIN plays Ravel”.

1957. gadā savā lekcijā universitātes studentiem džeza mūziķis un komponists Gunters Šūlers (Gunther Schuller) teicis, ka starp klasisko mūziku un džezu eksistē vēl “trešais virziens”, kas ir pilnībā neatkarīgs no pirmajiem diviem, vienlaikus saturot labākos elementus no abiem. Šūlera definētā “trešā virziena” pastāvēšanu lieliski apliecina tādu meistaru kā Djūka Elingtona, Kīta Džereta, Čarlza Mingus un Juri Keina darbi.

“Trio VEIN” profesionāli nevainojami iemieso Šūlera tēzi. Trio nācis no džeza vides, bet viņu labākie darbi – klasikas un džeza simbiozē radīti, atrodas Šūlera teritorijā. Šī žanra spožākais sasniegums nenoliedzami ir programma “VEIN plays RAVEL”. Franču komponists Moriss Ravēls pats, ceļojot starp impresionisma, neoklasicisma un ekspresionisma stiliem, savā mūzikā nevairījās iekļaut arī pa kādam iespaidam no 20. gadsimta sākuma populārās mūzikas žanriem. Kad “Trio VEIN” izpilda, piemēram, Ravēla populāro “Bolero”, tiek radīts pārsteidzošs efekts, tomēr saikne ar darba oriģinālu netiek pazaudēta ne uz mirkli.

"Trio VEIN" sastāvā muzicē Mihaels Arbencs (klavieres), Tomass Lēnss (kontrabass) un Florians Arbencs (sitaminstrumenti). Viens no vārda “vein” tulkojumiem ir “vēna” – asinsrites ceļš. Un tas perfekti iemieso mūziķu spēles stilu, kas pieņem džeza tradīciju spēku, vienlaikus to spēcinot ar klasiskās mūzikas dārgumiem.

"Trio VEIN" sadarbojies ar pasaulslaveniem solistiem, kuru skaitā ir, piemēram, trombonists Glens Feriss, saksofonisti Gregs Osbijs, Deivs Lībmans, Endijs Šepards un citi. Kopš dibināšanas 2006. gadā "Trio VEIN" kopumā izdevis 12 albumus.

Trio jaunākais veikums ir mūzikas kritiķu un klausītāju augsti vērtētais tvarts “VEIN plays Ravel” (2017), kurā atklājas šī trio īpašā muzikālā krāsa – džezam piemītošās aizrautības, enerģijas un meistarīgas improvizācijas savienojums ar Eiropas klasiskās mūzikas šedevriem. Visi trīs ansambļa dalībnieki ir vienlīdz aktīvi ne tikai kā izpildītāji, bet arī kā komponisti, kas savā daiļradē apvieno labākās džeza un klasiskās mūzikas tradīcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti