Uz radiohita titula pretendē Dons, «PeR», «Musiqq» un «Carnival Youth»

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) ik gadu apkopo radiostaciju visvairāk spēlētās dziesmas un nosaka gada radiohitu. Šogad radiostacijās visvairāk atskaņotās pašmāju dziesmas ir grupas "PeR" izpildītā "Jauns sākums", Dona "Tev piedzims bērns", "Carnival Youth" dziesma "Brown eyes and all the rest", "Musiqq" izpildītā "Saule šodien auksta" un Dona "Pāriet bailes".

Lai noteiktu visvairāk atskaņotās dziesmas, LaIPA apkopo radiostaciju iesniegtās atskaites par dziesmu atskaņojumu 2014.gadā. Visvairāk atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Pieciniekā var iekļūt tikai tādas dziesmas, kas skanējušas vismaz trīs radiostacijās, turklāt tām jābūt ierakstītām, reģistrētām un publicētām laika posmā no 2013.gada 6.decembra līdz 2014.gada 2.decembrim.

Apkopojot radiostaciju iesniegtās atskaites, LaIPA 2014.gada radiohitam izvirzījusi "PeR" ar "Jauns sākums", Dona "Tev piedzims bērns", "Carnival Youth" ar "Brown eyes and all the rest", "Musiqq" ar "Saule šodien auksta" un Dona "Pāriet bailes".

LaIPA izpilddirektore Liena Grīna norāda: "Šogad radiohita nominantu izvēle nebija viegla, jo pērn radiostacijās atskaņotāko dziesmu topā bija vairāki skaņdarbi, kas izdoti vēl pirms 2013.gada 6.decembra, tādēļ atbilstoši konkursa nolikumam tie diemžēl nevarēja kvalificēties nominācijai. Taču vienlaikus aizvadītajā gadā ir radītas un izdotas daudzas jaunas kompozīcijas, kas ir spējušas iekarot radiostaciju frekvences un reizē arī to klausītāju sirdis. Kopumā pērn LaIPA ir reģistrēti 900 jauni Latvijas mākslinieku radīti mūzikas ieraksti. Tas ir nozīmīgs skaitlis, kas parāda - Latvijas mūzikas konkurētspēja arvien pieaug. Mēs patiesi ceram, ka šāda tendence turpināsies un tuvākajos gados Latvijā radīti mūzikas ieraksti Latvijas radiostacijās kopumā tiks atskaņoti ne retāk, kā ārzemju hīti."

Kā vēstīts, gada radiohits tiks paziņots mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta Mikrofons 2014" pasniegšanas ceremonijā 24. februārī Latvijas Nacionālajā operā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti