Tuvojas Niko Dostāla romantiskās operetes «Klīvija» pirmizrāde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sestdien, 16. februārī plkst.17:00 Rīgas Muzikālais Teātris aicina skatītājus uz Zimeļblāzmas kultūras pili, kurā notiks Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” jauniestudējuma pirmizrāde, lsm.lv pavēstīja Muzikālā teātra pārstāvji.

Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Parīzē dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma un atzītās latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs skatītāju iemīļotie mākslinieki – Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine, Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, orķestris, koris un dejotāji.

Kopā ar režisoru Induli Smiltēnu jauniestudējuma radošajā komandā ir producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, diriģents Guntars Bernāts, mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks (seniors), scenogrāfs Jānis Jansons, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece un horeogrāfi Agris Daņiļevičs un Vita Bekmane.

"Klīvijas" personāži satiekas mazas valstiņas Boligvajas pierobežā. Miljardieris Potertons angažējis slavenus Holivudas aktierus jaunai, romantiskai filmai, kas tiek uzņemta Dienvidāfrikā, Boligvajā, kordiljēru pakājē. Pēkšņi galvenās lomas tēlotāja, slavena filmu aktrise Klīvija saņem vēstuli no ekrāna partnera Benka, kurā viņš paziņo, ka filmas uzņemšana ir tikai aizsegs lielam un bīstamam darījumam. Benks tajā atsakās piedalīties un ir atgriezies mājās. Tajā pat laikā Boligvajā notiek apvērsums un varas maiņa. Miljardieris Potertons, vienojoties ar iepriekšējo valdību, ir nopircis lietošanas tiesības apjomīgām un ienesīgām raktuvēm un minerālavotiem, kas viņam tagad pēc apvērsuma vairs nav pieejami. Turklāt viņam liegta ieeja valstī…

Rīgas Muzikālajā teātrī topošais Niko Dostāla operetes "Klīvija" jauniestudējums tā radošajai grupai ir aizraujošs mīlestības darbs skaistajā, publikas mīlētajā operetes žanrā. Izrādes režisors Indulis Smiltēns izveidojis multimediālu skatuves mākslas darbu, diriģenta Guntara Bernāta interpretācijā, ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju, Elitas Platmalnieces kostīmiem, Jāņa Jansona scenogrāfiju un asociatīviem fona videosižetiem, mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā. Iestudējums uzrunās skatītāju tieši šodienas situācijā, risinot mūžīgos ego izaicinājumus, savstarpējo attiecību nianses un personības veidošanās noslēpumus. Caur smeldzīgu un arī draisku humoru, skatītāji varēs identificēt cilvēciskās vājības un netikumus, bet, kā jau operetes žanrā pienākas, problēmas tiks atrisinātas un pozitīvais, godīgais triumfēs.

Rīgas Muzikālais teātris aicina skatītājus uz Niko Dostāla operetes „Klīvija” izrādēm kultūras pilī "Ziemeļblāzma" 16. un 23. februārī, 30. martā un 27. aprīlī. Bet jau tuvākajā laikā Rīgas Muzikālais teātris ar „Klīvijas izrādēm” iepiecinās skatītājus arī citur Latvijā, pirmā no kurām notiks 1.martā Krustpilī.

Rīgas Muzikālais teātris ir jauns, inovatīvs teātris, kas top, atsaucoties pieaugošajam skatītāju pieprasījumam pēc kvalitatīva operetes un mūziklu žanra piedāvājuma. Rīgas Muzikālais teātris ir ar lielu potenciālu un apņēmību atgriezt Latvijas publikai opereti, kā arī ar jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību.

Šobrīd teātrim nav savu telpu, tomēr laikā no 2006. līdz 2009.gadam ir iestudētas tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk nekā 30 000 skatītāju. Kopš 2013.gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti