Trombonists Vairis Nartišs - pūšaminstrumentu ražotāja «Vincent Bach» oficiālais mākslinieks Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Mūziķis, pūšaminstrumentu un to aksesuāru izgudrotājs un uzņēmējs Vairis Nartišs turpina Latvijas sasniegumus mūzikā, kļūstot par leģendārā pūšaminstrumentu ražotāja “Vincent Bach” oficiālo mākslinieku. Nartišs ir pirmais metāla pūšaminstrumentālists Baltijā ar šādu godu, un tas ir būtisks sasniegums visai Latvijas mūzikas pasaulei.

“Vincent Bach” ir konsorcija ''Conn-Selmer'' daļa  ar jau 100 gadu vēsturi, kas nosaka pasaules metāla pūšaminstrumentu ražošanas noteikumus. “Vincent Bach” un ''Conn-Selmer'' konsorcija mākslinieki ir daudzi Čikāgas simfoniskā orķestra trombonisti, ''Concertgebouw'' orķestra, Berlīnes filharmoniķu, Pitsburgas simfoniskā orķestra, Ņujorkas filharmonijas simfoniskā orķestra, Krievijas Lielā un Marijas teātru simfonisko orķestru, Metropolitēna operas orķestra, Koventgārdena operas, Atlantas simfoniskā orķestra, Klīvlendas simfoniskā orķestra u.c. vadošo pasaules orķestru mākslinieki un soloatskaņotāji (Christian Lindberg, Jiggs Whigham, Julian Bliss u.c.) soloatskaņotāji. 

Latvijas Nacionālās operas orķestra trombonists Vairis Nartišs, interneta veikala Nartiss.lv īpašnieks, ir ne tikai mūziķis, bet arī mecenāts. Viņš ir izveidojis īpašu jauniešu atbalsta programmu, kur Latvijas jaunajiem mūziķiem būs iespēja saņemt mūzikas instrumentus. „Mana atbalsta programma ir izveidojusies tādēļ, ka es pats ļoti labi atceros to laiku, kad, mācoties mūzikas koledžā, man iesākumā nebija instrumenta, uz kā apgūt trombona spēli. Tomēr no šodienas skatu punkta varu izteikt vislielāko pateicību toreiz Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžas vadībai, kura toreiz iegādājās jaunus trombonus un mana profesionālā izaugsme varēja noritēt daudz straujāk. Atceroties šos laikus, es jau pirms daudziem gadiem sev nozvērējos - cik varēšu, tik atbalstīšu jaunos talantus,” savu motivāciju skaidro Vairis Nartišs. 

 

Nartišs atzīst, ka mūzika ir viņa sirdslieta un viņš labāk nekā jebkurš cits zina, cik daudz katram muzikantam nozīmē viņa instruments. “Kļūt par “Vincent Bach” oficiālo mākslinieku ir liels pagodinājums, ar kuru es ļoti lepojos ne tikai tāpēc, ka tas man kā mūzikas entuziastam ir jauns izaicinājums, bet arī tāpēc, ka Latvija ir pierādījusi, ka var likt tās mūzikai skanēt visā plašajā pasaulē,” norāda mūziķis.

''Vincent Bach'' nozīme metāla pūšaminstrumentu pasaulē ir salīdzināma ar ''Harley Davidson'' nozīmi motociklu pasaulē vai ''Gibson'' nozīmi ģitāru pasaulē. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti