Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Lielkoncerts «Saules mūžu Latvijai!»

Top simtgades atklāšanas pasākums «Saules mūžu Latvijai!»

6. janvārī plkst. 18.30 VEF Kultūras pilī norisināsies viens no Latvijas simtgades gada atklāšanas pasākumiem - koncertuzvedums “Saules mūžu Latvijai!”.

Koncertuzvedums tiek veidots kā mūsu tautas stāsts, izstāstīts caur valsts vienaudžu – Latvijas simtgadnieku dzīvesstāstiem.

Režisore Inga Tropa savstarpēji integrējusi video fragmentus no topošās dokumentālās filmas “Piedzimt kopā ar Latviju” un tautā zināmus skaņdarbus tā, ka tie, dramaturģiski papildinot viens otru, izveido vienotu tautas likteņstāstu.

Repertuārs, ko veidojuši koncertuzveduma producents Aldis Lazdiņš, mākslinieciskais vadītājs diriģents Ints Teterovskis un mūziķis Artūrs Uškāns, atklāj ideju par to, ka šis gads ir simboliska ceļa zīme, kas vienlaikus liek atskatīties uz pagātni un domāt par mūsu nākotni.

Programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu apdares mūsdienīgās aranžijās, gan latviešu komponistu darbi, kas nu jau kļuvuši par klasiku, piemēram, Raimonda Paula “Atziedi, dvēsele!” jauktā kora, solistu un maestro Raimonda Paula izpildījumā.

Īpašs pārsteigums būs tieši šim notikumam komponēti jaundarbi. 6. janvārī VEF kultūras pilī pirmo reizi izskanēs Mārtiņa Brauna orķestrim un jauktajam korim komponētais skaņdarbs “Kā putni dzied!”.

Koncerta dalībnieki: Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, solisti Mārtiņš Zvīgulis, Ilona Dzērve, Marija Bērziņa;
pavadošais sastāvs, ritma grupa “Laimas muzykanti” (vadītājs Artūrs Uškāns), jauniešu koris “Balsis” (diriģents Ints Teterovskis), vīru koris “Frachori” (diriģents Andrejs Mūrnieks), jauktais koris "Fēnikss" (diriģents Ēriks Kravalis), Mūzikas akadēmijas Stīgu orķestris (diriģents Jānis Puriņš) un Dobeles zemessargu ansamblis (vadītājs Artūrs Reiniks).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti