Svētkos - oratorijas «Rīgas laiki» pirmatskaņojums Lielajā ģildē

Latvijas neatkarības atjaunošanas svētkos 4. maijā plkst. 16.00 Lielajā ģildē klausītāji aicināti uz oratorijas “Rīgas laiki” pirmatskaņojumu.

Oratorija “Rīgas laiki” ir Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai īpaši komponēts četrdaļīgs skaņdarbs, ko radījuši četri komponisti un kas atspoguļo Latvijas pagātni, šodienu un nākotni. Lūkojoties vēsturē, mēs lūkojamies uz cilvēku. Raugoties nākotnē, mēs raugāmies uz cilvēku. No individuālas saprašanas un individuālas atbildības veidojas tas, kas ar mums notiek. Un tas liriski, nostalģiski, ironiski, aizrautīgi un sapņaini atspoguļots tetraptihā “Rīgas laiki”, uzmanību pievēršot dažādu laiku notikumiem Rīgā, kas ir Latvijas ass, kodols un sirds.

Koncertā piedalās Terēze Upatniece (soprāns), Mārtiņš Zvīgulis (tenors), Kalvis Kalniņš (baritons), hiphopa meistars Edavārdi (Eduards Gorbunovs), Rīgas kamerkoris „Ave Sol”  un Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Pasākuma režisore Zane Kreicberga.

Oratorijas “Rīgas laiki” I daļa – FEODĀLĀ RĪGA jeb “Bagāža dūrē” – stilizēta renesanses noskaņa ar etniskiem elementiem. Bazīlija Pīnija teksts sintezēts ar Jura Kunnosa Rīgas dzejoļiem. Libretists Eduards Liniņš, komponists Jēkabs Nīmanis. Oratorijas II daļa – KAPITĀLISTISKĀ RĪGA jeb “Stāsts par elektrību un ziņkārību jeb negadījums Švarca dārzā”. Šī opusa daļa ir kā miniopera ar koriem, rečitatīviem un solo. Libretists Eduards Liniņš, komponists Andris Vecumnieks. Oratorijas III daļa – MODERNĀ RĪGA jeb “Daugavas bulvāris”. Tās pamatā brīnišķīga, samērīgi liriska un vienlaikus nedaudz apokaliptiska dzejnieka Jāņa Elsberga poēma “Daugavas bulvāris” ar refrēnu “Aizbērsim Daugavu ciet”. Komponists Edgars Raginskis. Oratorijas IV daļa – POSTMODERNĀ RĪGA jeb “Tūre – tveice – torņi”. Vīzija ar savulaik “Rīgas torņu mūzikai” piemēroto devīzi “Skats augšup”. Libreta autors Ronalds Briedis, komponists Ģirts Bišs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti