Dzimuši Rīgā

G.Krēmers projektā „Dzimuši Rīgā"

Dzimuši Rīgā

Tiekamies koncertā «Dzimuši Rīgā»!

Koncerts „Dzimuši Rīgā" jau šovakar LTV1

Svētdien vakarā – grandiozs «Dzimuši Rīgā» koncerts

Skvērā pie Latvijas Nacionālās operas svētdienas vakarā notiks viens no šā gada iespaidīgākajiem klasiskās mūzikas koncertiem „Dzimuši Rīgā”. Tajā uz vienas skatuves tiksies pasaulē slavenākie mūziķi, kuru saknes meklējamas Rīgā. 

Viņu vidū būs Maija Kovaļevska, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un citi. Zvaigžņu plejādi papildinās orķestris „Kremerata Baltica”, Latvijas Radio koris un Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais, kā arī īpaši šim projektam izveidots orķestris ar mūziķiem, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros.

Koncertu tiešraidē varēs redzēt Latvijas Televīzijā, bet to translēs arī televīzijas kanāli visā Eiropā, tostarp prestižākais Eiropas kultūras telekanāls ARTE.

Koncerta mākslinieciskās padomes locekle Gunda Vaivode  stāsta, ka koncertam būs miljonu auditorija, par kuru domājot arī veidota koncerta programma, bet tāpat  bija svarīgas arī pašu „vaininieku” – Rīgā dzimušo mūziķu vēlmes, protams, ka gribējās parādīt savu mūzikas kultūru, tāpēc seši no 16 darbiem būs latviešu komponistu skaņdarbi. 

Saistītie raksti
3 komentāri
Anita Skangale
Lepojos ar mūsu Latvijas māksliniekiem! Ļoti patika koncerts! Šorīt līdz pl.9 vēl interneta vidē (Apollo, TVnet, Delfi) nav neviena raksta!!! Par cirku un Jūrmalu gan! Vai tiešām mēs tikai cirku saprotam!!!?
Upsss
Koncerts ļoti iedvesmojošs. Vienīgi mūziķi ļoti stīvi un pārspīlēti akadēmiski. Esmu bijis šādos koncertos citviet Eiropā un arī klasiskās mūzikas koncerti var būt atraisīti un emocionāli. Mūziķi muzikāli koķetē ar publiku un uzrauj emocijas. Žagars tekstu gan varēja iemācīties no galvas un pašpikot tikai uzvārdus. Šādiem koncertiem parasti izvēlas nevis mietus norijušus aktierus, kas boksterē, bet dzirkstījošus sava aroda pratējus, kas pa vidu akadēmiskajiem tekstiem spēj būt asprātīgi un atraisīti. LTV operatori beidzot izdresēti neraustīt un nekratīt kameras.
Jānis Ozolins
Esmu lepns par mūsu kultūru.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti