«Splendid Palace» translēs tiešraidi ar Elīnu Garanču no Parīzes Nacionālās operas

19. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielā ekrāna tiešraidē no Parīzes Nacionālās operas varēs vērtēt opermūzikas gaidītāko notikumu, vienu no izcilākajām operām - Džuzepes Verdi muzikālo drāmu “Dons Karloss”, kas šogad svin 150 gadu jubileju. Operā greizsirdīgās princeses Eboli lomu dziedās visā pasaulē zināmā latviešu operdziedātāja, mecosoprāns Elīna Garanča.

“Verdi un dramatiskais repertuārs vienmēr ir bijusi mana sirds lieta, bet līdz šim vajadzīgā brieduma, manuprāt, pietrūka gan balsij, gan tehniskajām spējām. Manam liriskajam mecosoprānam un romantiskajai būtībai, jo īpaši karjeras sākumā, piestāvēja puišeļu lomas un bel canto, tomēr vienmēr sapņoju par lielajām operām un lomām. Uz skatuves esmu jau gandrīz 20 gadus un, dziedot Eboli partiju, kā arī gatavojot Amnerisas, Dalilas vai Kundrijas lomas, jūtos kā dziedātāja, kura tuvojas savam maksimumam,” savu dalību izcilajā operā komentē dziedātāja Elīna Garanča.

Četru stundu un 50 minūšu vēsturiskās drāmas “Dons Karloss” sižetā attēlotas reālas 16. gs. personības – Spānijas karaļa Filipa II, viņa sievas Elizabetes Valuā un dēla prinča Karlosa dzīvesstāsti, kas meistarīgi atainoti itāļu komponista Džuzepes Verdi vēlīnā posma darbā. Parīzes Nacionālās operas jauniestudētā opera “Dons Karloss” ir pasaulē visvairāk gaidītais šīs sezonas notikums opermākslā, jo šogad slavenajai operai aprit 150 gadi kopš tās pirmizrādes Parīzē 1867. gadā.

“Dziedot vienu un to pašu repertuāru tik daudzus gadus, šķiet, ka gan psiholoģiski, gan vokāli esmu atdevusi skatītājiem to, ko vēlējos pateikt, tādēļ gribējās kaut ko jaunu.

Pie “Dona Karlosa” ar pedagogu strādājam jau pusotru gadu. Mūzika un emocijas ir tas, kas šajā operā mani saviļņo visvairāk. Tik lielā darbā, gandrīz kā maratonā, pats svarīgākais ir pareizi sadalīt spēkus un nenodarīt sev pāri.

Ar savu balsi man šis tēls ir jātver ļoti personiski - ja tiek rakstīts, ka princesei Eboli bija tikai viena acs un viņa bija skaista, bet tomēr neglīta, tad visas šīs nianses meklēju arī es,” iejušanos princeses Eboli lomā vērtē slavenā operdziedātāja.

Kopā ar Elīnu Garanču uz skatuves kāps tādi pasaulē zināmi operdziedātāji kā Jonass Kaufmans (Jonas Kaufmann), Sonja Jončeva (Sonya Yoncheva), Ildars Abdrazakovs (Ildar Abdrazakov) un Ludoviks Tezjē (Ludovic Tézier). Operas “Dons Karloss” jauniestudējuma diriģents Filips Jordans (Philippe Jordan), režisors Kšištofs Varlikovskis (Krzysztof Warlikowski).

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti