«Skaņuraksti Ādažos» - vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem

Jaunie komponisti un mūziķi no dažādām Latvijas malām 23. martā tiksies mūzikas jaunrades konkursā “Skaņuraksti Ādažos”, informē konkursa koordinatore Anna Veismane.

23.martā  Ādažu Kultūras centrā norisināsies mūzikas jaunrades konkurss “Skaņuraksti Ādažos”, kas notiks festivāla “Latvijas jaunās mūzikas dienas 2018”  ietvaros.

Šogad konkursā piedalīsies 32 jaunie komponisti un tikpat jaunie atskaņotājmākslinieki

no Liepājas, Saldus, Engures, Alūksnes, Balviem, Amatas, Salaspils, Madlienas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem. Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuri apgūst kompozīciju vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi. Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums. Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, ko atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes.

Konkursu jau piekto gadu organizē  Ādažu Mākslas un mūzikas skola, Ādažu novada dome un Latvijas Komponistu savienība (LKS). Žūrijā šogad aicināti  komponists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētājs Jānis Petraškevičs, Latvijas Kultūras akadēmijas lektors, komponists Jēkabs Nīmanis un Ādažu Mākslas un mūzikas skolas mācību daļas vadītāja Signe Kuka-Ruduka.

Topošos komponistus atbalsta un konsultē tādi Latvijā pazīstami komponisti pedagogi, kā Marina Gribinčika, Laura Gustovska, Vineta Līce, Imants Zemzaris, Evija Skuķe, Anitra Tumševica un Anna Veismane.

Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši Ādažu Mākslas un mūzikas skolas mākslas nodaļā skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņems arī savas kompozīcijas audio ierakstu. Latvijas Komponistu savienība piešķirs īpašās LKS balvas un Latvijas Mūzikas informācijas centra izdotos latviešu mūzikas albumus.

Klausītāji aicināti apmeklēt konkursu Ādažu Kultūras centra Ceriņu zālē plkst.13.30, kā arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestra koncertu un apbalvošanas ceremoniju plkst. 16.30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt