«Sinfonietta Rīga» uzstāsies kopā ar avangarda ansambli «Andromeda Mega Express Orchestra»

Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" uzstāsies kopā ar avangarda ansambli "Andromeda Mega Express Orchestra" no Berlīnes. Abi kolektīvi satiksies mūsdienu mūzikas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā un klausītājiem piedāvās līdz šim nedzirdētas "Andromeda Mega Express Orchestra" līdera Daniela Glacela kompozīcijas. Koncerts notiks piektdien, 26.septembrī, plkst. 19 koncertzālē "Rīga" Zinātņu akadēmijā.

Pērnā gada rudenī "Andromeda Mega Express Orchestra" koncertēja festivālā "Rīgas Ritmi" un savas vizītes laikā vairākās meistarklasēs tikās ar "Sinfonietta Rīga" mūziķiem. Radošā dzirksts, kas uzplaiksnīja šajos mēģinājumos, veidojas par liela mēroga sadarbības projektu, norāda kamerorķestra pārstāve Baiba Freimane.

"Tā būs vēl līdz šim nedzirdēta sintēze starp džeza un akadēmiskajiem māksliniekiem," uzsver "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

2006.gadā dibinātā mūziķu apvienība "Andromeda Mega Express Orchestra" no Berlīnes jau kopš darbības pirmsākumiem veiksmīgi balansē starp klasikas, džeza, popa un alternatīvās mūzikas robežām, meklējot netradicionālus mūzikas izpausmes veidus un radot jaunu mūziku tieši savam izpildītāju sastāvam.

"Mūs vieno vēlme izlauzties viņpus robežām, kurās iesprostoti mūzikas stili un žanri. Mēs gribam saglabāt elastīgu prātu un šķīstu sirdi, lai aizraktos līdz pašai saknei. Mums nepieciešama brīvība, lai izpaustos skaņās, un es pats sev esmu izraudzījies jaunu ceļu, kurš ved projām no visiem man pazīstamajiem kompozīcijas stiliem. Viens aspekts te piesakās kā īpaši aizraujošs un grūts uzdevums: spēlēt klusu - kopīgi klusēt," par projektu stāsta "Andromeda Mega Express Orchestra" vadītājs Daniels Glacels.

Jau vēstīts, ka "Sinfonietta Rīga" savu devīto koncertsezonu atklāja 12.septembrī ar koncertu Lielajā ģildē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti