«Sinfonietta Rīga» sezonu atklās kopā ar obojistu Alekseju Ogrinčuku

12.septembrī plkst. 19 Lielajā ģildē Rīgā savu devīto koncertsezonu atklās Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Koncerta solists būs Amsterdamas karaliskā "Concertgebouw" orķestra vadošais obojists Aleksejs Ogrinčuks.

Sezonas atklāšanas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā kamerorķestris atskaņos romantisma caurstrāvotu mūzikas programmu: Fēliksa Mendelszona uvertīru "Skaistā Meluzīne" un Riharda Štrausa skaņdarbus.

"Sinfonietta Rīga" mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē par gaidāmo koncertu saka: "Koncertprogramma veltīta šī gada jubilāram Rihardam Štrausam. Es allaž sajūsminos par šī komponista atjautību, eleganci un asprātību, kuru viņš saglabāja līdz sirmam vecumam. Kopā ar mums uzstāsies mūziķis no Nīderlandes - obojists Aleksejs Ogrinčuks, kura vārds mūzikas gardēžiem vairs neprasa komentārus. Sajūsmu raisa obojista tonis, muzikālais frāzējums, spēles prieks un aizrautība. Mēs jau sen vēlējāmies spēlēt kopā ar šo harismātisko mūziķi, un nu šis mirklis ir klāt."

Aleksejs Ogrinčuks, viens no šī brīža izcilākajiem obojistiem, dzimis Maskavā, studējis Parīzē. Viņš kopš 2005.gada ir Marisa Jansona vadītā Amsterdamas karaliskā "Concertgebouw" orķestra oboju grupas koncertmeistars. Mūziķis veiksmīgi apvieno darbu prestižajā orķestrī ar solista karjeru, uzstājoties kopā ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons, Valērijs Gergijevs, Daniels Hārdings un citiem.

"Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertā Ogrinčuka interpretācijā skanēs Riharda Štrausa Obojas koncerts. Par šo darbu obojists intervijā radio "Klasika" teicis: "Tās ir neticamas krāsas, faktūra un harmonijas. Šis koncerts, kas uzrakstīts 1945.gadā, ir sava veida dzīves rezumējums, viens no viņa pēdējiem skaņdarbiem, gaismas piepildīts. Ja es būtu muzikologs, tad tas man būtu lielais jautājums - kā "Salomes" un "Elektras" autors tūlīt pēc kara varēja uzrakstīt tik gaišu mūziku?"

2014./2015.gada koncertsezonā "Sinfonietta Rīga" piedāvās klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgas un oriģinālas koncertprogrammas ar pasaules klases viesmāksliniekiem. Pavasarī kolektīvs dosies koncertēt uz Vāciju, Bulgāriju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un citām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti