Sergejs Jēgers dziedās koncertā «Ave Maria» Rīgas Domā

Otrajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, festivāla “Eiropas Ziemassvētki” ietvaros Rīgas Doma velves pieskandinās “Ave Maria” dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā.

Klausītājus priecēs arī baroka ārijas un instrumentāli opusi, Ziemassvētku korāļi un tradicionālas melodijas. Pie ērģelēm Diāna Jaunzeme-Portnaja, vijoles skanējums Agneses Kanniņas-Liepiņas pārziņā, savukārt kontrabasu spēlēs Jānis Stafeckis.

Koncertā dzirdēsim Kamila Sensāna, Franča Šūberta, Vladimira Vavilova skaņdarbus “Ave Maria”; skanēs Georga Frīdriha Hendeļa ārija „Verdi prati” no operas “Alčīna”; viens no slavenākajiem Sezāra Franka darbiem „Panis angelicus” - fragments no viņa 1860. gadā komponētās Mesas; Ziemassvētku dziesmas – “Ak, tu priecīga”, “Es skaistu rozīt’ zinu”, “Mazais bundzinieks”; Franča fon Bībera “Pasludināšana”, kas ir pirmā no tām sešpadsmit Bībera kompozīcijām, kuru kopums mūzikas vēsturē atpazīstams kā “Rožukroņa sonātes” un citi skaņdarbi.

Koncerta noslēgumā skanēs viena no populārākajām un iemīļotākajām Ziemassvētku dziesmām - “Klusa nakts, svēta nakts”. Tās izcelsme saistāma ar Austriju - vācu valodā rakstītā teksta autors ir Zalcburgā dzimušais Jozefs Mors, katoļu priesteris un rakstnieks, un pēc viņa lūguma 1818. gadā neilgi pirms Ziemassvētku vakara šīs vārsmas mūzikā ietērpis austriešu pedagogs un ērģelnieks Francis Grūbers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti