Sākusies ierakstu iesniegšana mūzikas ierakstu gada balvai «Zelta mikrofons 2015»

No pirmdienas, 2.novembra, līdz 1.decembrim mūziķi, izdevēji un producenti varēs iesniegt ierakstus mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2015", kas nākamā gada martā tiks pasniegta 20.reizi, informēja balvas rīkotāju pārstāve Gunita Krastiņa.

Ierakstus vērtēšanai varēs iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, kas laika posmā no 2014.gada 3.decembra līdz 2015.gada 1.decembrim ir izdevusi vai publicējusi ierakstu.

Reģistrācijas maksa neatkarīgajiem producentiem noteikta 25 eiro apmērā par katru iesniegto ierakstu katrā kategorijā. Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienības LaMPA biedriem ierakstu reģistrēšanas maksa netiek piemērota.

Optimizējot iesniegto ierakstu objektīvu izvērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai pagaidām netiek izvirzītas. Vērtēšanai tiek pieņemti visi 2015.gadā izdotie albumi visos žanros, kas atbilst vismaz diviem no četriem kritērijiem - izpildītājs ir Latvijas pilsonis, mūzikas autors ir Latvijas pilsonis, teksta autors ir Latvijas pilsonis, izdevējs vai producents ir Latvijas pilsonis.

Taču joprojām nemainīgas tiks saglabātas piecas vispārīgās kategorijas - "Labākais albums", "Labākais mūzikas video klips", "Labākais koncertieraksta video", "Labākā debija" un "Labākā dziesma".

Iesniegtos ierakstus izvērtēs profesionāla žūrija 50 cilvēku sastāvā. Balvai nominēto ierakstu piecinieki tiks paziņoti nākamā gada janvārī.

Mūzikas ierakstu gada balva "Zelta mikrofons 2015" tiks pasniegta Latvijas Nacionālajā operā un baletā īpašā ceremonijā 2016.gada 15.martā.

Mūzikas ierakstu gada balva "Zelta mikrofons" ir viens no centrālajiem gada notikumiem latviešu mūzikas dzīvē. Ar "SMScredit.lv" ģenerālatbalstu tiks apbalvoti veiksmīgākie aizvadītā gada mūzikas ieraksti, videoklips, koncertieraksts, noskaidrots gada radiohits un atzīmēta labākā debija, apkopots tautas balsojums tirdzniecības parkā "Alfa" un godinātas spilgtas personības par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, klāstīja Krastiņa.

"Zelta mikrofona" producente un Latvija Mūzikas Producentu apvienības LaMPA valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve akcentēja, ka ierakstu gada balva "Zelta mikrofons" uzsāk savu 20.sezonu.

"Ar satraukumu un milzīgu atbildību ķeramies klāt pie 2015.gada ierakstu ražas vākšanas, vētīšanas un vērtēšanas šoreiz jubilejas gaisotnē. Lai arī ierakstu industrija pēdējos gados ir piedzīvojusi kardinālas pārmaiņas, tomēr tas nav mainījis faktu, ka mūzikas ieraksti ir neatņemama mūsu dzīves sastāvdaļa. Ierakstu iesniegšana ir pirmais solis ceļā uz svētkiem, kurus gaida gan mūzikas ierakstu radītāji, gan klausītāji. Šajā jubilejas gadā no sirds pateicos visiem, kas tieši vai netieši ir sekmējuši ierakstu gada balvas pastāvēšanu, kas man uzticējušies, atbalstījuši un palīdzējuši," sacīja Mīlgrāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti