RSU jauktais koris «Rīga» laiž klajā CD ar Raimonda Paula un Pētera Butāna dziesmu cikliem

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) jauktais koris “Rīga” laiž klajā ierakstu, kurā iekļauts Raimonda Paula cikls “Spuldze un nakts taureņi” un Pētera Butāna “Mīlestības dziesmas”. Kompaktdiska prezentācijas koncerts notiks 11.novembrī plkst. 18.30 Pārdaugavas koncertzālē.

Koncertā klausītājus priecēs arī maestro Raimonds Pauls, solisti Zigfrīds Muktupāvels, Ingus Pētersons, ansamblis “Tango sin quinto” un citi. Koncertu vadīs mūzikas žurnālists Orests Silabriedis.

Raimonda Paula un Jāņa Petera desmit dziesmu cikls, kam kora oriģinālos aranžējumus veidojis Edgars Račevskis, pirmo reizi atskaņots 1984.gada 7.maijā Latvijas Radio kora izpildījumā. 

“Jaunais dziesmu cikls ir ievērojams mākslas darbs kā kompozīcija vienotībā ar priekšnesumu, kas tieši turpina radīt, pilnveidot, dzīvināt,” tolaik pēc koncerta rakstīja muzikoloģe Vija Briede. Lai arī gan izpildītāji, gan klausītāji par jaundarbu bija sajūsmā, tas kā muzikāls kopums nogrima aizmirstībā un laika gaitā izmantoti bijuši vien atsevišķi skaņdarbi.

Gandrīz 30 gadus vēlāk cikls atkal ieraudzījis dienasgaismu pēc RSU jauktā kora "Rīga" un diriģentes Zanes Zilbertes iniciatīvas un ciešā sadarbībā ar aranžētāju Edgaru Lindi, atjaunojot nozaudēto muzikālo partitūru un šifrējot asprātīgos Jāņa Petera tekstus.

„Spuldze un nakts taureņi” atskaņojumā kopā ar kori piedalīsies maestro Raimonds Pauls, solists Zigfrīds Muktupāvels, instrumentu grupa: Pēteris Liepiņš (basģitāra), Raitis Ašmanis un Reinis Ašmanis (sitaminstrumenti).

Pētera Butāna 2005.gadā sarakstītais cikls “Mīlestības dziesmas” tapis pēc diriģenta Sigvarda Kļavas aicinājuma ievīt Friča Bārdas dzeju tango ritmos. Lai arī sākotnēji komponistam tas šķitis nesavienojami, tomēr tieši kaislīgie tango ritmi izrādījās mīlestības un erotikas pilnajai Bārdas dzejai no krājuma “Zemes dēls” ļoti piemēroti.

“Uzplaukst dziedošas meitenes, no gara dzejojumu cikla iznāk sapņotājs pāžs, atkūst divas aizsalušas upes, piesakās lunkanā kaķe, uzlec brālis mēness un brūno nakšu trūcīgajā gaismā vēlēšanās kļūst par īstenību,” tā CD aprakstā ciklu raksturo Orests Silabriedis.

Cikla „Mīlestības dziesmas” atskaņojumā kopā ar jaukto kori „Rīga” un diriģenti Evitu Tarandu muzicēs ansamblis „Tango sin quinto” - Raimonds Melderis (vijole), Romāns Vendiņš (klavieres), Artūrs Noviks (akordeons), Jānis Stafeckis (kontrabass), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti), solisti Ingus Pētersons un Inga Lisovska.

Abi muzikālie cikli iekļauti kompaktdiskā. Izdevuma dizainu veidojusi māksliniece Nele Zirnīte.

RSU jauktais koris "Rīga". Foto: Andrejs Strokins
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti