Rokopera «Kaupēn, mans mīļais» atdzimst koncertuzvedumā

Leģendārā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokopera “Kaupēn, mans mīļais” atdzimusi jauniestudējumā koncertuzveduma versijā un pirmizrādi piedzīvos 15. februāri Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, medijus informē iestudējuma producenti.

Koncertuzveduma veidotāji norāda - kaut arī pagājuši 20 gadi kopš rokoperas pirmā iestudējuma Liepājas teātrī, vēsturiskais stāsts par sabiedrības apjūsmoto noziedznieku savu aktualitāti neesot zaudējis arī šodien: “Kas ir mūsu varoņi? Vai ar mediju palīdzību par tādu sabiedrības acīs var kļūt ikviens, neatkarīgi no viņa nodomiem un rīcības? Ir laiks šodienas acīm palūkoties uz Māras Zālītes dzejā un Jāņa Lūsēna mūzikā iekodētajiem vēstījumiem.”

Kā uzsver dzejniece Māra Zālīte: "Mani vēl aizvien interesē tas fenomens, kad tauta glorificē šo slepkavnieku, laupītāju – nu, kā tas var būt, ka ažiotāža atgādina tiesas procesus no mūsdienām! Kur ir tas noslēpums, nobīde no elementārajām morāles vērtībām? Kur paliek ticība un godaprāts?  Tāpēc man bija vajadzīgs varonis, kurā iekodēju savu vērtību sistēmu – Dzejnieks. Tautas sirdsapziņa, kurš sevī glabā tautas gara spēku un sāpi par zudušajām garīgajām un ētiskajām vērtībām.”

Koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais"

Jauniestudējumā Dzejnieka lomā atkal iejutīsies Zigfrīds Muktupāvels, kurš šo sauc par savu mūža lomu:

“Šis darbs savulaik man deva jaudu un ticību saviem spēkiem, kā arī sajūtu, ka man vēl ir iespēja no skatuves teikt kaut ko ļoti svarīgu un paliekošu. Kā izrādījās – arī skatītājiem šis darbs ir nozīmīgs un tā laika minējumi par publikas tieksmi tikai pēc lētas izklaides izrādījās nepatiesi.”

Kaupēnu spēlēs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms, Vallijas lomai izvēlēta pavisam jauna un plašākai publikai vēl nezināma izpildītāja – Rīgas Doma kora skolas Mūziklu nodaļas 3.kursa audzēkne Madara Gaile. Mātes loma uzticēta Anmary.  Jauniestudējumā piedalīsies arī Juris Bartkevičs, Akvelīna Līvmane, Katrīne Pasternaka, Zigurds Neimanis, paplašināts instrumentālistu sastāvs Jāņa Lūsēna vadībā, Rīgas Doma kora skolas Mūziklu un Džeza nodaļas audzēkņi.

Iestudējuma režisore Paula Pļavniece uzsver: “Necentīsimies atjaunot to, kas jau bijis, bet gan dosim iespēju novērtēt aizgājušo un salīdzinājumam paraudzīties uz esošo, lai saprastu, ko šis stāsts mums vēsta par cilvēku un viņa izdarītajām izvēlēm cauri laikiem”.

Koncertuzveduma scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu māksliniece Elīna Milta, horeogrāfe Egija Abaroviča, vokālā pedagoģe Annija Putniņa.  Koncertuzvedumu iestudē Izklaides producentu grupa 7.

Koncertuzvedums "Kaupēn, mans mīļais"

Pēc pirmizrādes 15. februārī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, koncertuzvedums būs skatāms 23. februārī Rīgā, VEF Kultūras pilī, 29. februārī Alūksnes Kultūras centrā, 13. martā Latgales vēstniecībā “Gors”, 14. martā Jelgavas Kultūras namā, 22. martā  Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Izsludinātas arī vairākas papildizrādes, tostarp 28. maijā Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt