Rokkafejnīcā uzstāsies Ņūorleānas blūza zvaigznes

Pasākumu sērijā “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” 30. septembrī Latvijas 1. rokkafejnīcā Vecrīgā uzstāsies lieliski Ņūorleānas blūza pārstāvji – Džonijs Sansons (Johnny Sansone) un Džons Fols (John Fohl). 

Džonijs Sansons dzimis un audzis Ņūdžersijā, taču jau kopš 1990. gada pārstāv Ņūorleānas blūza skatuvi, informēja koncertsērijas komunikācijas pārstāvji. Viņš guvis panākumus Amerikas un arī Eiropas blūza auditorijā gan kā dziedātājs un dziesmu autors, gan kā mutes harmoniku, akordeona un ģitāras spēlētājs. Sansons vienmēr bijis pilnas slodzes mūziķis un ieguvis ne vienu vien mūzikas apbalvojumu, ieskaitot prestižo “Blues Music Award”, ko pasniedz Memfisas Blūza fonds. 

Viņš ierakstījis 13 soloalbumus un piedalījies daudzos kolēģu ierakstos. Džonija jaunākais albums “Hopeland” tika izdots šā gada aprīlī un bija vislabāk pārdotā plate tradīcijām bagātajā Ņūorleānas “Jazz and Heritage” festivālā. Turklāt albumā dzirdama tikai un vienīgi paša Džonija Sansona mūzika, kas tiek izpildīta kopā ar grupas “North Mississippi Allstars” ģitāristu un vokālistu LUteru Dikinsonu (Luther Dickinson), viņa brāli, grupas biedru un bundzinieku Kodiju Dikinsonu (Cody Dickinson), kā arī ar grupas “Voice of the Wetlands” ģitāristu un vokālistu Andersu Osbornu (Anders Osborne), kurš ir arī albuma producents. Albuma skaņas inženiere ir vairākas “Grammy” balvas saņēmusī Trīna Šūmeikere (Trina Shoemaker).

Rīgā Sansons gan uzstāsies kopā ar vēl vienu jau ierasto cīņubiedru Džonu Folu, kurš pats ir gan lielisks dziedātājs un dziesmu autors, gan ģitārists. Abi mēdz itin bieži kopā uzspēlēt Luiziānas blūzu, piejaucējot tam klāt arī šim ASV štatam raksturīgās boogie, zydeco un cajun mūzikas ietekmes. Arī Fols jau kopš deviņdesmitajiem gadiem ir pilnas slodzes mūziķis, kurš piedalījies vairāk nekā 100 albumu ierakstos. Viņa kā solomākslinieka jaunākais albums “Hands On You” nāca klajā pērn. Kopā ar Sansonu abi koncertējuši jau daudzās pasaules valstīs un tikuši labi uzņemti arī lielākajos blūza festivālos Eiropā. 

Sansons vēl var lepoties ar faktu, ka savulaik 14 gadu vecumā uzspēlējis kopā ar leģendāro Honeyboy Edwards, kurš vēl nesen – 2009. gadā – bija pēdējais pasaules tūrēs koncertējošais Misisipi blūzmenis, kuram tobrīd bija jau 96 gadi. Karjeras laikā Sansons uzstājies kopā ar vēl daudziem izciliem mūziķiem, tajā skaitā ar ne mazāk leģendāro Džonu Lī Hūkeru (John Lee Hooker), kā arī ar grupu “Grateful Dead” un “The Allman Brothers Band” dalībniekiem.

Sansone uztur arī ciešas saites un ir koncertējis kopā ar Zelta ērgļu cilts Lielo Bosu – indiāņu dziedātāju un perkusionistu Monku Bodro (Monk Bodreaux). Visu šo sadarbību atskaņas jūtamas arī Sansona daiļradē, un nav šaubu, ka Rīgas koncertā sagaidīsim ne vienu vien pārsteigumu. It īpaši ņemot vērā, ka abi mūziķi Latvijā uzstāsies pirmoreiz un paši ar nepacietību gaida šo koncertu. 

Mūziķiem un citiem interesentiem koncerta dienā pulksten 16 būs iespēja apmeklēt arī abu mūziķu bezmaksas meistarklasi, kas notiks turpat Rokkafejnīcā. 

Pasākumu sērija “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” (“Sundays Blues Festival at Rock Cafe”) aizsākās 2017. gada pavasarī un ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu cikla viens no mērķiem ir dot iespēju visplašākajai klausītāju auditorijai regulāri apmeklēt spožu ārzemju un pašmāju mūziķu koncertus mājīgajā Reiterna nama atmosfērā, kur ir tehniski izcili aprīkota skatuve ar lielisku redzamību no jebkuras vietas zālē.

Pasākumu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā, Talsu tipogrāfija un “Radio SWH”. Koncerta sākums pulksten 18. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti