Rīgas festivāls aicina uz koncertu «Lielpilsētas stāsts»

Rīgas festivāla ietvaros šovakar laikmetīgā mūzikas ceļojumā pa pilsētas džungļiem kopā ar apvienību "Urban Trio" aicina koncerts “Lielpilsētas stāsts”.

Koncertā “Lielpilsētas stāsts” dzirdēsim talantīgos mūziķus Edgaru Raginski (klavieres), Arvīdu Kazlausku (saksofons) un DJ Krii (elektronika), kuri izpildīs Jaceka Grudzeņa, Hansa Otes, Karenas Tanakas, Jakoba Ter Velheisa un pašu radītos skaņdarbus. Trīs dažādu mūzikas pasauļu pārstāvji apvienojušies, lai pastāstītu jums stāstu.

Arvīds Kazlausks ir viens no trīsdesmitgadnieku paaudzes profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem saksofonistiem, kurš labprāt iesaistās neiepazītu mūzikas teritoriju izpētē. Edgars Raginskis raksta un spēlē mūziku, kā arī atskaņo un apspriež to Latvijas Radio 3 “Klasika” viļņos. Laikmetīgo akadēmismu caurvīs DJ Krii skaņu un laiktelpas improvizācijas. Šis virtuozais elektroniskās pasaules pārstāvis jau vairāk nekā 15 gadu izkopj individuālu, vienlaikus demokrātisku un estētiski smalku muzicēšanas manieri, izmantojot cilpmašīnu, sampleri, skaņuplašu atskaņotāju un datorvidei radītas skaņu programmas.

““Lielpilsētas stāsts” ir mūsu, laikmetīgās pasaules cilvēku, muzikāls ceļojums. Izmantojot gan pašu radītus, gan citu mūsdienu autoru sacerētus darbus, ielūkosimies modernā cilvēka personībā un tās īpatnībās/dīvainībās. Koncertā sastapsim urbānās skaņas, ārprātīgu dzīves tempu, krasus kontrastus, kā arī meditatīvus skaņu audumus un patvēruma meklējumus dabā,” saka Edgars Raginskis. :

Raginskis E. Dārziņa mūzikas vidusskolā apguvis klavierspēli, JVLMA absolvējis ar bakalaura grādu kompozīcijā (Pētera Plakida klase), mācījies JVLMA maģistrantūrā pie Andra Vecumnieka. Kopš 2006. gada Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs. Viņa darbu vidū ir arī opuss „Visit India!” obojai, klarnetei un elektronikai, kura iedzīvinātāji bija Normunds Šnē, Guntis Kuzma un Kristaps Krievs. Raginskis ir aktīvi koncertējošs pianists koncertmeistars un koncertu vadītājs.

Arvīds Kazlausks dzimis Viļņā, kur apguvis mūzikas pamatus. 2007. gadā ieguva maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, vairāku starptautisku konkursu laureāts. 2006. gadā duetā ar pianistu Reini Zariņu ieguva I vietu JVLMA konkursā “Labākais studentu kameransamblis”. Patlaban Arvīds Kazlausks ir saksofonspēles pedagogs Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2011. gada pasniedz meistarklases JVLMA rīkotajos ERASMUS vasaras kursos Brass & Jazz.

DJ Krii (īstajā vārdā Kristaps Krievs) dzīvi mūzikā sāka kā producents un skaņuplašu dīdžejs, 90. gadu beigās bijis viens no reperu, mūziķu un videomākslinieku apvienības Ritmiņš Unltd. izveidotājiem. DJ Krii bijis saistīts ar tādām organizācijām un projektiem kā F[ei]K, Morning After, Latvian Blues Band, Bisquit Jam u.c., sadarbojies ar daudziem Latvijas mūziķiem un teātriem, veidojis mūziku Aijas Bley dokumentālajām filmām. Kā audioproducents strādā reklāmas aģentūrā !MOOZ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti