Rīgas festivāla desmitgadē koncerti notiks tiešsaistē

“Latvijas Koncertu” rīkotajā Rīgas festivālā no 8. līdz 11. jūnijam šogad notiks trīs koncerti, kas būs skatāmi tiešsaistē. Festivālā uzstāsies pianists Vestards Šimkus, sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico” un “Trio Angelicus”, medijus informē organizatori.

Savukārt klātienē katru koncertu varēs apmeklēt 25 klausītāji.

“Latvijas Koncertu” direktors un Rīgas festivāla idejas autors Guntars Ķirsis stāsta: “Jau vairāku gadu garumā Rīgas festivāla ietvaros Latvijas iedzīvotāji un viesi baudīja spilgtu mūzikas notikumu izlasi. Šobrīd, kad mūsu dzīve pārvērtusies līdz nepazīšanai un no ļoti daudz kā ir jāatsakās, “Latvijas Koncerti” uzskata  par savu pienākumu sniegt atbalstu gan mūziķiem, gan sabiedrībai, piedāvājot kaut nelielu daļu no Rīgas festivālā plānotajiem koncertiem.”

Rīgas festivālu 8. jūnijā Dzintaru koncertzālē atklās pianists Vestards Šimkus, atskaņojot Kloda Debisī mūziku. Impresionisma gleznas uzburs skaņdarbi – Balāde, Noktirne, “Līksmības sala”, “Deja” un citi. Savukārt no Sergeja Prokofjeva daiļrades lappusēm skanēs Pastorālā sonāte, “Pastaiga”, “Ainava” un citi darbi.

"Trio Angelicus"

10. jūnijā Rīgas Sv.Jāņa ev.lut.baznīcā muzicēs “Trio Angelicus”, kurā apvienojušās soprāns Elīna Šimkus, arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece. Koncertā “Lūgšana naktij” izskanēs Jāzepa Mediņa “Sapņojums”, Edvarda Grīga “Ave, maris stella”, Tūres Rengstrēma “Bön till natten”, Riharda Dubras “Beata es, Virgo Maria” un citi skaņdarbi.

Elīna Šimkus par koncertprogrammu saka: “Ik vakaru pirms miega mēs varam izvērtēt savas dienas gaitas – pārdomāt un nožēlot vai priecāties. Varbūt lūgt, lai nakts ir rāma kā mēness tilts jūrā, kas mūs ved uz jaunu dienu... Kāds mīļotais sapņaini klīst zvaigžņotā naktī un domās lūdz par savu mīļoto – varbūt tuvo, bet varbūt – tālo. Kāda nomaldījusies un apjukusi dvēsele atdod sevi naktij, lai tā izlemj likteni par rītdienu. Vēl kāds ļaujas, lai mēness stari un vakara zvaigzne izgaismo tam ceļu, dodoties sapņu tālumā.”

Perpetuum Ritmico

11. jūnijā Spīķeru koncertzālē valdīs spāņu un latīņamerikāņu mūzika ritmi. Uz skatuves kāps sitaminstrumentu zvaigznes – ansamblis “Perpetuum Ritmico” – Guntars Freibergs, Elvijs Endelis, Ernests Mediņš, Mikus Bāliņš. Koncerta programmā: Emanuela Sēžurnē “Calienta”, Astora Pjacollas “Libertango”, Žorža Bizē  Svīta no operas "Karmena", Artura Maskata Tango un citi skaņdarbi.

Festivāla organizatori arī informē – tā kā Rīgas festivāla sākotnēji plānotie koncerti nenotiks paredzētajā formātā, nauda par iegādātajām biļetēm uz šiem koncertiem tiks atdota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti