Rīga saņēmusi Pasaules koru olimpiādes karogu

Šobrīd dalībai Rīgas olimpiādē pieteikušies jau 22 kori no Venecuēlas, Kolumbijas, Austrijas, Čehijas, Rumānijas, tostarp četri kori no ASV.

20 000 dziedātāju, diriģentu, klausītāju un preses pārstāvju klātbūtnē 2012. gada Pasaules koru olimpiādes organizētājpilsēta Sinsinati simboliski nodevusi olimpiādes karogu Rīgai. Kā jau ziņots, nākamā Pasaules koru olimpiāde notiks Rīgā 2014. gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros.

 

Sinsinati olimpiādes noslēguma koncertā līdz ar ASV slavenībām piedalījās arī vokālais ansamblis "Latvian Voices". Publika mūsu meitenēm uzgavilēja kā īstām zvaigznēm - viņas bija pamanītas un gaidītas. Pēc "Latvian Voices" uzstāšanās daudzie klausītāju tūkstoši vēlreiz varēja redzēt Ērika Ešenvalda komponētās "Mana dziesma" videoversiju. Dziesma ar indiešu dzejnieka Rabindranata Tagores vārdiem 2014. gadā būs Rīgas olimpiādes himna. Tās izpildījuma laikā skatītāji dziedāja līdzi, turot rokās Rīgas olimpiādes suvenīru - vēdeklīti ar dziesmas tekstu, Mežaparka Dziesmusvētku estrādes attēlu un aicinājumu dziedāt kopā 2014. gadā Rīgā. Pavisam Sinsinati ielās un koncertzālēs šajās dienās tika izdalīti 10 000 šādu suvenīru.

Sinsinati mērs Marks Melorijs, tiekoties ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi un nodibinājuma Rīga 2014 vadītāju Diānu Čivli, dalījās pieredzē, un apsveica Rīgu ar lielisko iespēju, ko sniedz šāds vērienīgs starptautisks pasākums. Pasākuma organizatori lēš, ka koru olimpiāde Sinsinati pilsētai nesusi 73,5 miljonu dolāru lielu ekonomisko ietekmi. Taču, kā atzīst pilsētas vadība - patiesais šo 11 dienu devums nav dolāros un centos izsakāms. "Mēs pārliecinājāmies, cik būtiski ir gan pilsētas institūcijām, gan iedzīvotājiem strādāt vienotā komandā. Saskaņota darbošanās koru olimpiādē bija jūtama uz katra soļa," atzinīgi vērtēja Diāna Čivle. "Tagad ir mūsu laiks visiem kopā sākt darbu pie 2014. gada Pasaules koru olimpiādes Rīgā."

Dziedātāji un kordiriģenti no visas pasaules pauduši nopietnu interesi par nākamo koru olimpiādi, kas pēc diviem gadiem notiks Rīgā, Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā. Kā savā uzrunā teica Interkultur Managment prezidents Ginters Tīčs: "Uz Latviju nav jāved kori, nav jāved dziedāšanas prasme un sadziedāšanās svētki, jo tas viss jau tur ir. Tas, ko Rīga iegūs no koru olimpiādes, ir liels prieks un fantastiskas dziedātāju emocijas, piedzīvojot līdz šim neredzētu krāsainību un izpildījuma dažādību no visas pasaules."

Latvijas pārstāvji guvuši lieliskus panākumus Pasaules koru olimpiādē, kas 14. jūlijā, noslēdzās ASV pilsētā Sinsinati. Abi Latviju pārstāvošie kori konkursu skatēs ieguvuši augstu novērtējumu, un Rīga guva plašu ievērību kā nākamās koru olimpiādes rīkotāja. Latvijas Kultūras akadēmijas koris "Sōla" sacensībās ieguvis trīs zelta medaļas, savukārt vokālais ansamblis "Latvian Voices" - zelta medaļu un čempionu titulu.

Pasaules koru olimpiādes organizētāji - Vācijas kompānija "Interkultur Managment" norāda, ka tik liela interese par nākamo olimpiādi ir pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē. Šobrīd dalībai Rīgas olimpiādē pieteikušies jau 22 kori no Venecuēlas, Kolumbijas, Austrijas, Čehijas, Rumānijas, tostarp četri kori no ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt