Sadaļas Sadaļas

Rēzija Kalniņa un draugi aicina uz Ziemassvētku koncertiem

Aktrise un režisore Rēzija Kalniņa ar draugiem kopīgi veido jaunu Ziemassvētku programmu "Meklētāja Roze", kurā skanēs Imanta Kalniņa mūzika, aicinot uz mirkli apstāties no ikdienas steigas un nokļūt mūzikas brīnumainajā pasaulē.

Koncertprogrammā piedalīsies grupas "The Sound Poets" solists Jānis Aišpurs, diriģents Ainārs Rubiķis, dziedātāja Ilze Dzenīte, Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kā arī mūziķi, par kuriem koncerta rīkotāji saka: "Mūziķi, kuriem ir svarīgi Ziemassvētku laikā muzicēt par godu Jēzus piedzimšanai un mūsu - cilvēku - pestīšanai."

Programmā iekļautas skaistākās dziesmas ar dzejnieku Veltas Tomas, Paulīnas Bārdas, Valdas Moras, Zinaīdas Lazdas, Kārļa Skalbes un Jāņa Poruka vārdiem.

Par koncerta ideju Rēzija Kalniņa saka: "Kārļa Skalbes dzejolis "Ziemassvētku roze" sākas ar vārdiem "Meklētāja ceļš ir galā". Mēs visi, apzinoties vai nē, meklējam laimi. Katram ir izpratne par to, kas ir laime, bet Ziemassvētku vēsts ir tā, kura ir kā gala mērķis un sākums ceļam vienlaikus. Arī mums ir svarīgi, tāpat kā Austrumu gudrajiem, sekojot Bētlemes zvaigznei, atrast kūtiņu, kurā guļ bezpalīdzīgs un no cilvēces atkarīgs Dievs, kurš cilvēces dēļ sevi piesita krustā aiz mīlestības pret tiem, kuri krustā piesit mīlestību. Meklētāja ceļš ir sākums. Un tikai tam, kurš klauvē, tiks atvērts, tam, kurš meklē, tam tiks atklāts. Var iet pa ceļiem vai neceļiem, bet galvenais ir meklēt šo Kristus rozi zem sava cilvēcīguma sniega, kurā dvēsele kā līgava gaida savu līgavaini - Pestītāju, kurš, izlejot savas asinis, mūs katru - ticīgo vai neticīgo - ietver savā mīlestības spārnu vēdā un paceļ no sava ego dubļiem."

"Man Ziemassvētki nozīmē atgriešanos pie sevis, pie tuvajiem, pie Dieva. Tas ir kā atgriezties mājās, kur tevi gaida. Tā ir iespēja piepildīties vai ļaut, lai tevi piepilda. Sasildīties, lai pēc tam varētu sildīt citus," saka Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

Savukārt Jānis Aišpurs pauž: "Šajā gadsimtā apstāšanās un ļaušanās brīdim ir kļuvusi par lielu greznību. Laika taupīšana un nerimstoši joņojošais dzīves temps kļuvis par mūsu pasaules galveno izvēli. Bet tā tam nav jābūt. Visam ir savs laiks. Laiks triekties uz priekšu un laiks stāties, ļauties mieram. Laiks runāt un laiks ieklausīties. Klausies, ieklausies un ļaujies!"

Koncerti "Meklētāja Roze" notiks 19.decembrī plkst. 16 Dikļu pilī, 20.decembrī plkst. 18 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", 22.decembrī plkst. 19 Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā Rīgā, 23.decembrī plkst. 19 Mārupes kultūras namā, 25.decembrī plkst. 16 Jelgavas Svētās Annas baznīcā, 25.decembrī plkst. 20 Ogres Svētā Meinarda baznīcā, 26.decembrī plkst. 19 Kandavas kultūras namā, 27.decembrī plkst. 18 Latgales vēstniecībā "Gors" Rēzeknē, 28.decembrī plkst. 19 Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē un 29.decembrī plkst. 20 Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt