«Raxtu raxti» sniegs pirmo lielkoncertu un laidīs klajā albumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Muzikālā apvienība "Raxtu raxti" šoruden plāno uzsākt aktīvu koncertdarbību, sniedzot Latvijas svētku lielkoncertu 18.novembrī jaunatklātajā koncertzālē "Rīga", kā arī laist klajā pirmo skaņu ierakstu albumu.

Uzsākot aktīvas gaitas Latvijas koncertdzīvē, muzikālā apvienība "Raxtu raxti" Latvijas svētku lielkoncertā aicina visus novērtēt grupas jauno koncertprogrammu, kurā ieskaņotas gan Imanta Kalniņa dziesmas latviešu tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, gan latviešu tautasdziesmu versijas un pavisam jauni skaņdarbi.

Latvijas svētku lielkoncertā būs arī plašs viesu pulks - "Raxtu raxtu" mūziķiem piebiedrosies saksofonists Oskars Petrauskis, kas šoreiz saksofona vietā spēlēs armēņu tautas mūzikas instrumentu duduku, uzstāsies dūdu un bungu grupa "Auļi", kā arī solisti Santa Stalidzāne un Juris Vizbulis.

"Raxtu raxtu" repertuāra un skanējuma pamatā ir plaša un brīžiem eksperimentāla pieeja dažādu etno mūzikas intonāciju un instrumentu izmantošanai gan latviešu tautas mūzikas repertuāra, gan autordarbu versiju radīšanai un atskaņošanai. Grupa "Raxu raxti" ir biežs viesis Imantdienās un citos liela mēroga koncertos.

18.novembra koncerta programma vēl šoruden tiks izdota pirmajā "Raxtu raxtu" skaņu ierakstu albumā.

Muzikālā apvienība "Raxtu raxti" sākotnēji radās kā vairāku grupas "Autobuss debesīs" mūziķu eksperiments, apvienojoties vienā kolektīvā ar pazīstamiem etno mūziķiem. Sākotnēji kolektīva repertuarā bija tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas tautas mūzikas skanējumā, bet laikam ritot repertuārs kļuvis daudz plašāks. Šobrīd "Raxtu raxti" ir gatavi sevi apliecināt ar plašu un piesātinātu koncertprogrammu, uzrunājot klausītājus visā Latvijā.

Apvienībā "Raxtu raxti" muzicē Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle-Puriņa, Kārlis Auzāns, Edgars Kārklis un Armands Treilihs. Bieži koncertos kolektīvam piebiedrojas arī citi pieaicināti mūziķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti