Raiņa un Aspazijas mājā notiks Visu svēto nakts koncertizrāde

Raiņa un Aspazijas mājā 31. oktobrī plkst. 18.00 notiks grupas “Dagda” un ''Jasmīnas kora'' Latvijas valsts simtgades Visu svēto nakts koncertizrāde.

Tajā izskanēs kamerdziedātājas Ievas Paršas komponētas dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem, starplaikos notiks saruna par dzejnieku idejām, iedvesmu un likteni. Sarunu vadīs muzikologs Orests Silabriedis, un tajā piedalīsies dzejnieki Roalds Dobrovenskis, Kirils Ēcis un Madara Gruntmane, informēja Memoriālo muzeju apvienības pārstāvis Kaspars Zalāns.

2015. gadā par godu Raiņa 150. dzimšanas dienai pēc mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža ierosinājuma režisora Uģa Brikmaņa vadībā tapa koncertizrāde "Dagdas skiču burtnīcas. 6. burtnīca", kurā līdzās dažādu paaudžu Latvijas komponistu jaundarbiem izskanēja arī trīs dziesmas, ko komponēja izcilā kamerdziedātāja Ieva Parša. 

Par kodolu ņemot šīs dziesmas, 2018. gadā izveidota jauna koncertizrāde "Es domāju uz tevi”. Izrādē kopā ar mūzikas autori uzstāsies pārējie "Dagdas skiču burtnīcas" dalībnieki – basbaritons Krišjānis Norvelis, altists Pēteris Trasuns, trompetists Jānis Porietis, pianists Aldis Liepiņš un stāstnieks Orests Silabriedis –, kā arī sitaminstrumentālists Edgars Saksons. Koncertizrādē piedalās arī Agitas Ikaunieces vadītā "Jasmīnas kora" dziedātāji un divas mēnessmeitiņas. 

Cilvēka balsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas Paršas kompozīcijas ir vislabākajā nozīmē teatrālas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, vienlaikus noslēpumainas, liriskas vai kāpināti ekspresīvas.

Aspazija un Rainis šajā mūzikā eksponējas gan spīvos, spēcīgos monologos, gan iedomātā savstarpējā dialogā. 

Šī koncertizrāde būs šodienīga muzikāla saruna par dzejnieku idejām Raiņa un Aspazijas gaisotnē. Dzejnieks ir laika nesējs, kurš dzīvo soli priekšā pārējai sabiedrībai, nes sevī kolektīvo sirdsapziņu, dzejnieka ierocis ir patiesums, dzejnieka liktenis – kailums. Koncerta gaitā būs divas diskusiju pauzes, sarunājoties tiks analizēti Raiņa un Aspazijas filozofiskie uzskati un tie salīdzināti ar mūsdienu dzejnieku idejām. 

Raiņa un Aspazijas māja atrodas Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt