Raimonds Tiguls Likteņdārzam veltījis trīsdaļīgu jaundarbu «Horizonts»

11. augustā plkst. 19.00 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts – īpašs veltījums Latvijas simtgadei un par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts. Komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls ir radījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts” kā veltījumu Likteņdārzam. 

Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu viņš to pirmatskaņos Likteņdārza jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā, informēja Likteņdārza sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

Likteņdārza 10. jubilejai Raimonds Tiguls komponējis trīsdaļīgu opusu “Horizonts” un jaundarba anotēšanai izvēlējies viegli pārfrazētu mācītājas Lorenas Ārtresas tekstu: “Ceļš uz horizontu attīra prātu un sniedz apskaidrību par garīgo ceļojumu. Tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmainu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa!”

Skaņdarba “Horizonts” pirmajā posmā autors spēlēs hangu, otrajā posmā viņš sēdīsies pie klavierēm, savukārt trešajā posmā Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim pievienosies Rīgas Doma zēnu koris, un skanēs cilvēku iemīļotais Dziesmusvētku hits “Lec, saulīte” (Rasas Bugavičutes-Pēces teksts) jaunā versijā zēnu korim un orķestrim. 

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents. Strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Radījis mūziku teātra izrādēm un TV seriāliem. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās. Sastopams paša izveidotajā mūzikas ierakstu studijā Talsu pievārtē.

Viens no Raimonda Tigula iemīļotākajiem mūzikas instrumentiem ir hangs – šveiciešu Fēliksa Ronera un Sabīnes Šēreres 2000. gadā izgudrots mūzikas instruments ar skaisti dunošu, apcerei piemērotu skaņu.

Hangs būvēts no divām valcētām tērauda puslodēm, kas īpaši apstrādātas, lai palielinātu metāla cietību.

Likteņdārza 10 gadu jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentu Andri Pogu, pianistu Vestardu Šimku, dziedātāju Daumantu Kalniņu un Rīgas Doma zēnu kori baudīsim krāšņu programmu – Imanta Kalniņa un Raimonda Paula tautā iemīļotus skaņdarbus, latviešu simfoniskās mūzikas klasiku un īpaši šim koncertam rakstītus jaundarbus, ko komponē Vestards Šimkus un Raimonds Tiguls.

Koncerts notiks brīvā dabā, Likteņdārza amfiteātrī, un to tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzija un Latvijas Radio 1. Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. Koncertu atbalsta AS “Latvijas Valsts meži”, AS “Latvenergo” un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu. Te apvienojas izcila vides arhitektūra, ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju “Liktens gāte”, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.  Kopš 2005. gada, kad tika sākts Likteņdārza projekts, ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu Likteņdārza izveidē ir ieguldīti gandrīz 2,5 miljoni eiro. Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši,  un tas rosina un nostiprina latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti