Raimonds Pauls ar koncertu atzīmē albuma «Kad tu ej pie bitēm» izdošanu

Pēc ilgāka pārtraukuma klajā nācis jauns Maestro Raimonda Paula dziesmu albums ar dziesmām, kuras Maestro rakstījis šī brīža pazīstamākajiem populārās mūzikas izpildītājiem. Albuma ierakstā piedalījušies Intars Busulis, Dināra Rudāne, Marija Naumova, Normunds Rutulis, Kristīne Prauliņa, Zigfrīds Muktupāvels, Ralfs Eilands, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis, Rūta Dūduma un Roberts Memmēns. Albums atvēršanas svētki aizvadīti 11.oktobra vakarā Latvijas Nacionālās Bibliotēkas restorānā “Klīversala”.

Viesus sagaidot omulīgajās telpās, saksofonista Zinta Žvarta izpildījumā skanēja populāras latviešu dziesmas, kas ieskaņotas tikko klajā laistajā albumā “Gadalaiki. Rudens. Saksofons”.

Vakaru atklāja kultūras ministre Dace Melbārde, kura neslēpa savas emocijas: “Ikreiz, dzirdot Raimonda Paula sacerētas vai uz klavierēm spēlētas melodijas, mani pārņem neizsakāms lepnums par to, ka mums ir tik izcils Maestro. Vienmēr pārsteidz viņa humora izjūta, tāpat apbrīnoju viņa mūžīgo jauneklīgumu un spēju ar savu mākslu iet pāri visām robežām. Man ir patiess prieks par jauno albumu, kas ir īpaša dāvana mums visiem.”

Raimonds Pauls lakoniski ieskicē jauno ierakstu un ļauj pašai mūzikai sniegt plašāku ieskatu: “Albumu veidoju pēc principa - jo vienkāršākas melodijas, jo labāk. Gandrīz katrai dziesmai ir cits izpildītājs. Viņiem lūdzu dziesmas iedziedāt bez samākslotības, vienkārši un tautai saprotami.”

Albuma prezentācijas koncertā skanēja deviņas dziesmas no jaunā albuma “Kad tu ej pie bitēm”.

„Man pašam patīk tas process. Mēs mēģinājām, lai tā dažādība ir. Lai gan es nepretendēju te uz kaut kādiem rokiem. Es spēlējos te ar vienkāršām melodijām tā, kā es to parasti daru,” saka komponists Raimonds Pauls.

Jaunā albuma dziesmu vārdus rakstījuši Jānis Peters un Leons Briedis. Albuma ierakstā piedalījās: klavieres: Raimonds Pauls; sitamie instrumenti Māris Briežkalns; ģitāra Rihards Goba; saksofons: Gints Pabērzs. Dziesmas producēja un aranžēja Raimonds Macats (taustiņu instrumenti), ierakstīja Gustavs Erenpreiss (Latvijas Radio 1. studija), miksēja Gints Stankevičs (Factory Sounds Studio) + papildus taustiņu instrumenti.

„Tās ir unikālas personības, sevišķi Jānis Peters. Nu tā ir, es domāju, vēl nenovērtēta personība ne tikai kultūrā, bet arī citos jautājumos. Tie ir dzejnieki! Tu lasi un baudi to. Man ir prieks, ka es varēju ar viņu daudz ko kopā izdarīt. Mēs esam daudz ko izdarījuši,” turpina Maestro. „Te ir svarīgi atrast to melodisko materiālu, lai viņš aizietu līdz klausītājam, lai ir jēga. Viņam ir skaista dzeja. Man tā rinda viena sevišķi patīk – „Lēnām mēs zemē grimsim, līdz mums paliks sevis žēl”. Skaisti vai ne? Mēs lēnām zemē grimsim…”

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti