«Radio Naba» ar koncertu «Vagonu hallē» atzīmēs divdesmitgadi

2. decembrī "Vagonu hallē" pulksten 20.00 "Radio Naba" atzīmēs divdesmitgades jubileju ar koncertnotikumu, kura muzikāli māksliniecisko programmu veidos spilgti dažādu paaudžu mākslinieki no Norvēģijas, Igaunijas un Latvijas – pašmāju muzikālā apvienība "DJ Krankenwagen", igauņu pankroka grupa "J.M.K.E." un norvēģu mākslinieks Sturle Dagslands, bet par DJ programmu un dažādiem pārsteigumiem rūpēsies "Radio Naba" ētera instruktori.

Sturle Dagslands ir pasaulē atzīts mākslinieks no Norvēģijas. "Ar mežonīgu un unikālu priekšnesumu viņš aizrauj klausītājus un aizved piedzīvojumiem bagātā, sirreālā un skaistā ceļojumā," norādīja koncerta rīkotāji. "Bieži koncertē festivālos visā pasaulē, no Šanhajas līdz Ņujorkai, viņš rada mūziku ar tumšu, ēterisku un neapgāžamu intensitāti, kas apbur skatītājus un neatstāj vienaldzīgus. Koncertnotikumā Rīgā Sturle Dagslands uzstāsies kopā ar brāli Sjuru  Dagslandu, radot neaizmirstamu, izteiksmīgu un mūžam mainīgu skaņu ainavu."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šajā vakarā Igauniju pārstāvēs spilgtākie Baltijas pankroka pionieri "J.M.K.E.". Grupu 1995. gadā Tallinā dibināja ģitārists, dziedātājs un dziesmu autors Villu Tamme, kurš savu pirmo pusaudžu grupu izveidoja jau 1980. gadā. Pēc tam vairākus gadus viņš bija igauņu pankgrupas "Velikije Luki" ģitārists. Latvijā grupa pirmoreiz viesojās vēl 80. gadu otrā pusē, uzstājoties Rīgas rokkluba koncertos. 1987. gadā Villu sarakstīja savu visu laiku slavenāko hitu "Tere Perestroika" – ironisku un izsmejošu dziesmu par pārmaiņām PSRS, kurām paši igauņi sākumā neticēja. 80. gadu beigās to pat dēvēja par neoficiālo Igaunijas himnu. "Kā mazas valsts iedzīvotājs es vienmēr ienīdu impērijas, un kā okupētas valsts iedzīvotājs vienmēr ienīdu okupantus no austrumiem, kā arī brīnījos par viņu līderu muļķību," tā Villu Tamme tolaik. Igaunijai kļūstot neatkarīgai, "J.M.K.E." pievēršas jaunās varas kritizēšanai (dziesma "Savist saar"), kā arī ierastajām Rietumu panka tēmām – kapitālisms, paterētājsabiedrība, vides problēmas. Grupa savas darbības laikā izdevuši 13 albumus un vairākus mazalbumus jeb EP, grupa piedalījusies gan pirmajā Igaunijas pankroka festivālā (1989), gan šobrīd aktīvi koncertē – šoruden Tartu notika koncerts kopā ar latviešu pankroka aizsācējiem grupu "Inokentijs Mārpls".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Muzikāli performatīva apvienība "DJ Krankenwagen" pēdējā laikā ar rūpējas par Latvijas sabiedrības mentālo veselību ar mūzikas palīdzību. Grupa "DJ Krankenwagen" izjūt īpašu cieņu pret latviešu kultūras mantojumu, vācu industriālo mūziku, kā arī pret veselības sistēmas darbiniekiem visā pasaulē. Grupas "DJ Krankenwagen" dalībnieki rada savu mūziku no sirds un pārējiem orgāniem. Grupa 2014. gadā uzvarēja "Radio Naba" rīkotajā jauno mūzikas grupu konkursā "Hadrons", kā arī izdeva savu debija albumu "Albums".

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

LR6 – LU "Radio Naba" ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides, studentijas un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā. "Radio Naba" ir brīvā formāta programma, kas Latvijas Radio FM viļņos skan kopš 2002. gada 1. decembra. "Naba" ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā. Programmā klausītājiem pieejami vairāk nekā 50 regulāri raidījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti