Pučīni operas «Bezdelīga» koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā pulcēs izcilu solistu sastāvu

7. decembrī Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē notiks Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” koncertuzvedums ar izcilu solistu sastāvu – galvenās lomas interpretēs Dināra Alijeva, Džons Ērvins un Pāvels Petrovs. Koncertuzveduma muzikālais vadītājs būs Jānis Liepiņš.

Galvenās varones Magdas vokālo partiju, kas ir nopietns izaicinājums soprāna balsij, interpretēs starptautiski augstu novērtētā Krievijas Lielā teātra izcilā soliste Dināra Alijeva, informēja Nacionālās operas un baleta pārstāvji.

Maskavas Lielā teātra soliste Dināra Alijeva ir daudzu starptautisku konkursu laureāte. Dziedātāja ir pastāvīga viešņa tādos pasaulslavenos opernamos kā Vīnes Valsts opera, Bavārijas opera, Berlīnes Vācu opera, Frankfurtes opera, Hamburgas Valsts opera un citos. Latvijas Nacionālajā operā Dināra Alijeva dziedājusi Violetas lomu operā “Traviata”, Tatjanu “Jevgeņijā Oņeginā”, Leonoru “Trubadūrā”, donnu Elvīru “Ernani” koncertuzvedumā, piedalījusies vairākos galā koncertos.

Magdas iemīļoto Rudžero atveidos izcilais jaunās paaudzes amerikāņu tenors Džons Ērvins (John Irvin). Iepriekšējās sezonās debitējot ievērojamos opernamos un festivālos, tostarp operā ''Metropoliten'', viņš ir kļuvis par vienu no jaunās paaudzes interesantākajiem bel canto, franču repertuāra, Mocarta un laikmetīgās mūzikas interpretiem. Dzejnieka Prunjē lomā – baltkrievu tenors, Grācas operas solists Pāvels Petrovs, kura uzlecošās operzvaigznes slavu apliecina spožā uzvara prestižajā Operalia konkursā 2018. gadā.

Lomās - Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva, Laura Grecka un citi. Koncertiestudējuma režisore būs Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs.

Džakomo Pučīni opera “Bezdelīga” ar Džuzepes Adami libretu ir saldi rūgts stāsts par parīziešu kurtizānes Magdas, metaforiskas bezdelīgas, mirklīgu ielaišanos patiesas mīlestības un romantikas pasaulē, lai vēlāk tomēr atgrieztos vecajā “ligzdiņā” kā turīga baņķiera mīļākā. Opera pabeigta 1916. gadā pēc Vīnes Carltheater pasūtījuma, bet tās pirmizrāde notika Montekarlo gadu vēlāk.

““Bezdelīga” ir viena no pēdējām Pučīni operām – meistarīgi uzrakstīts darbs ar smalku balansu starp komponistam raksturīgo emocionālo dramatismu un šķīstu naivumu. Tas radies, autoram cenšoties pietuvoties operetes stilam un tajā pašā laikā neaizmirstot savas melodiķa dotības,“ stāsta koncertizpildījuma muzikālais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš.

Latvijas Nacionālajā operā “Bezdelīga” līdz šim iestudēta tikai vienu reizi – 1990. gadā. Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē. Koncertuzvedumu tiešraidē varēs klausīties Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti