Sadaļas Sadaļas

Publisko Kalniņas un Marhileviča Ziemassvētku programmas pirmo singlu

Ar Ulda Marhileviča jaunās dziesmas "Dievs pieskārās" ieskaņojumu un publiskošanu aktrise Rēzija Kalniņa un komponists Uldis Marhilevičs ieskandina Ziemassvētku oriģinālmūzikas projektu „Mana dziesma Tavējā", kas no 20. decembra pārskanēs Latvijas dievnamus.

Dienu pirms koncerttūres sākuma, 19. decembrī, iznāks koncertprogrammas mūzikas albums. Dziesma „Dievs pieskārās" ar Evas Dortānes vārdiem ir jaunās programmas pirmā bezdelīga, kas šonedēļ tiek nodota klausītāju vērtējumam. Ieraksts veikts „GEM Studio".

Šobrīd abi mākslinieki aktīvi turpina darbu pie albuma ieskaņošanas, turklāt pirmo reizi ieraksts top ar 4200 kilometru ģeogrāfisko distanci, proti, Ulda Rīgā rakstītā mūzika, izmantojot internetu, ceļo pie Rēzijas uz Novosibirskas Operas un baleta teātri, kur paralēli režisores pienākumiem aktrise ieskaņo jauntapušās dziesmas.

Pirmoreiz Rēzija un Uldis sastapušies 1987. gadā, veidojot amizanto videoklipu Ulda dziesmai „Komunālais blūzs",  bet pēcāk kopā strādājuši daudzos projektos, tostarp Dailes teātra mūziklā „Tobāgo!" Iztiekot bez skaļas reklāmas un savu misiju lieki neafišējot, arī baznīcās koncertējuši bieži, tiesa gan – katrs atsevišķi. "Mana roka Tavējā" ir pirmā abu kopīgā koncertprogramma, kas veidota mērķtiecīgi: rēķinoties ar akustikas nosacījumiem dievnamos, Ziemassvētku emocionālo tonalitāti un vienotu garīgo vēstījumu.

Koncertos piedalīsies arī Modris Laizāns (basģitāra), Ingus Feldmanis (ģitāra un mutes harmonikas), Ivars Kalniņš (sitaminstrumenti) un Dzintars Beitāns (vijole).

Koncerta nosaukums – „Mana roka Tavējā" – aizgūts no Rudītes Losānes tāda paša nosaukuma dzejoļa. Visi autori, kuru dzejoļi kļuvuši par pamatu koncertprogrammai „Mana roka Tavējā", izgājuši dziļas ciešanas, pārvarējuši kaislību pilnas pretrunas un beidzot atraduši ceļu uz savu būtību. Tāda ir dzejniece un skolotāja Gunta Micāne, dzejniece un teoloģe, Iļģuciema sieviešu cietuma kapelāne Rudīte Losāne, arī Ilga Bērza, Eva Dortāne, Tatjana Zeiliņa-Jones un citi autori – viņu dzīves ir garīgā skola, no kuras pamācīties aicināts ikviens.

Koncerts „Mana roka Tavējā" ikkatru vedinās apjaust, ka arī klusums var būt skaņa, bet citkārt daiļrunīgāka par vārdiem izrādās mūzika. Tāpēc programmā līdzās dziesmām skanēs arī instrumentālā mūzika, bet runātais vārds būs rūpīgi izmeklēts fragmentu kopums no Zālamana Augstās dziesmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt