Profesionālais pūtēju orķestris «Rīga» plāno mainīt nosaukumu

Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" plāno mainīt nosaukumu, aģentūra BNS noskaidroja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā.

Plānots, ka to turpmāk sauks par orķestri "Rīga".

Rīgas domes Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite paskaidroja, ka nosaukums jāmaina, jo orķestris vairs nav tikai pūtēju orķestris, bet atskaņo dažādas mūzikas programmas.

Profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" mārketinga speciāliste Linda Ausēja aģentūrai BNS pastāstīja, ka iemesli orķestra nosaukuma maiņai ir vairāki.

Pilnais orķestra nosaukums ir profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", kas ir garš un bieži vien tiek saīsināts dažādās neprecīzās variācijās. Orķestra sastāvs jau ilgus gadus ir tāds, ko pasaulē apzīmē ar vārdiem "symphonic band" vai "concert band", taču latviešu valodā precīza tulkojuma tam nav, viņa norādīja, paskaidrojot, ka orķestra sastāvā līdzās pūšaminstrumentiem ir gan sitaminstrumenti, gan kontrabass un ģitāra, arī arfa un klavieres. Arī orķestra "Rīga" repertuārs ir ļoti plašs, ietverot gan akadēmisko mūziku, gan džezu, gan latino un citu žanru mūziku, sacīja Ausēja.

Galīgais lēmums par nosaukuma maiņu jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti