Kultūras ziņas

Rīgas dome mēģina novērst publisku kritiku

Kultūras ziņas

"Maģiskais kimono" - tilts starp Latviju un Japānu

Ceturto reizi LNO atjaunota opera "Turandota"

Pirmizrādi piedzīvos Pučīni «Turandotas» uzveduma atjaunojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Nacionālajā operā 1. decembrī atjaunojuma pirmizrādi piedzīvos režisora Jāņa Zariņa, scenogrāfa un kostīmu mākslinieka Edgara Vārdauņa 1973. gada leģendārais iestudējums – Džakomo Pučīni opera „Turandota”.

Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents būs Ģintars Rinkevičs, diriģents – Mārtiņš Ozoliņš. Atjaunojuma režisors ir Guntis Gailītis, kurš 1973. gadā, kad tapa “Turandotas” jauniestudējums, bija režisora Jāņa Zariņa asistents.

Vēsturiskā iestudējuma atjaunojuma komandā strādā arī scenogrāfs Juris Salmanis, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, horeogrāfe Elita Bukovska.

Titullomā iejutīsies lietuviešu soprāns Sandra Janušaite, Kalafa lomu dziedās krievu tenors Sergejs Poļakovs, Liu – Dana Bramane, Jūlija Vasiļjeva vai Laima Krīgere, Timura lomā - Krišjānis Norvelis vai Romāns Poļisadovs.

Skatītāju iemīļotais pirms 44 gadiem tapušais Pučīni pēdējās operas iestudējums Latvijas Nacionālajā operā tiek atjaunots jau ceturto reizi.

Iestudējuma muzikālais vadītājs Ģintars Rinkevičs ir viens no izcilākajiem lietuviešu diriģentiem, Nacionālās balvas ieguvējs un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra izveidotājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Ģintars Rinkevičs ir trīju starptautisku konkursu uzvarētājs, koncertējis ar izciliem orķestriem un pasaulslaveniem izpildītājiem prestižākajās koncertzālēs. Ģintars Rinkevičs bijis ilggadējs Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, viņa muzikālajā vadībā tapuši daudzi iestudējumi un izcili simfoniskās mūzikas koncerti.

Titullomas atveidotāja Sandra Janušaite ir Lietuvas Nacionālās operas soliste, viens no starptautiski zināmākajiem lietuviešu soprāniem. Latvijas skatītājiem bijusi iespēja viņu dzirdēt “Turandotas” izcilajā koncertuzvedumā 2015. gadā, kā arī Mimī lomā operā “Bohēma” un Čo-čo-sanas lomā operā “Madama Butterfly”.

Kalafa lomu interpretēs ievērojamais krievu tenors Sergejs Poļakovs, kurš šosezon dzied arī Vācu operā Berlīnē, Izraēlas operā un citviet.  Latvijas Nacionālajā operā Sergejs Poļakovs ar panākumiem dziedājis de Grijē lomu operā “Manona Lesko” un Makdafu operā “Makbets”, vairākkārt sajūsminājis klausītājus Rīgas operas festivālu galā koncertos.

Šosezon “Turandotas” izrādes notiks arī 6. janvārī, 20. aprīlī un Rīgas Operas festivāla ietvaros 14. jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti