Paziņoti prestižās «International Opera Awards» balvas pretendenti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

1.martā paziņoti prestižās „International Opera Awards 2016” balvas pretendenti. Starp pretendentiem ir arī operas soliste Asmika Grigorjana un solists Igors Golovatenko, kuru sniegums baudāms uz Latvijas Nacionālās operas skatuves, kā arī Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” DVD ieraksts, kurā titullomu dzied latviešu operzvaigzne Kristīne Opolais.

Kategorijā „Jaunā operas soliste” par izcilu sniegumu balvai nominēts lietuviešu soprāns Asmika Grigorjana. Šosezon Latvijas Nacionālajā operā Asmikas Grigorjanas spožo vokālo un aktrises talantu varēs novērtēt vēl tikai vienu reizi – Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” izrādē 11. martā, taču dziedātājas uzstāšanās gaidāma arī šīgada kamermūzikas festivālā "Sansusī", kas norisināsies no 12. līdz 14. augustam.

Latvijas Nacionālajā operā Asmika Grigorjana dziedājusi arī Violetu Valerī „Traviatā”, titullomas operās „Nāra” un „Alčīna”, Šarloti „Verterā” un citas lomas.

„International Opera Awards 2016” kategorijā "Operas solists" nominēts baritons Igors Golovatenko, kura sniegumu Latvijas skatītāji vairāku sezonu ilgumā baudījuši di Lunas lomā Džuzepes Verdi operā „Trubadūrs”. Šajā lomā izcilais mākslinieks iejutīsies arī „Trubadūra” izrādē 8. jūnijā Rīgas Operas festivālā „Viva Verdi!”.

Kategorijā „Pieejamība” nominēta starptautiskā digitālā vietne „The Opera Platform”, kas tika atklāta 2015. gada maijā, sadarbojoties "Opera Europa", kanālam "ARTE" un piecpadsmit Eiropas opernamiem un festivāliem. Vietne piedāvā ikvienam interesentam visā pasaulē noskatīties operas izrāžu ierakstus, intervijas ar māksliniekiem, tematiskās kolekcijas un citu ar opermākslu saistītu saturu.

2015. gadā Latvijas Nacionālā opera šajā vietnē piedāvāja noskatīties Artura Maskata operas „Valentīna” ierakstu, savukārt no šī gada 17. aprīļa pusgadu būs skatāms Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” iestudējums, ko veidojuši diriģents Mārtiņš Ozoliņš un režisore Ināra Slucka, galvenajās lomās – Asmika Grigorjana, Sergejs Poļakovs un Jānis Apeinis. 11. jūnijā tiešraidē no Latvijas Nacionālās operas „The Opera Platform” būs skatāms Džuzepes Verdi operas „Makbets” jauniestudējums, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušajā nedēļā.

Kategorijā „Gada DVD ieraksts” nominēts Karaliskās Koventgārdena operas iestudējuma – Džakomo Pučīni operas „Manona Lesko” – ieraksts, kurā titullomu dzied latviešu operzvaigzne Kristīne Opolais.

„International Opera Awards” balva dibināta 2012. gadā sadarbībā ar žurnālu „Opera Magazine”. Balvas mērķis ir veicināt interesi par operas žanru un tā izcilākajiem pārstāvjiem, kā arī piesaistīt līdzekļus jauno mākslinieku izglītībai.

Šogad balvas laureāti kļūs zināmi15. maijā. Pilns "International Opera Awards" pretendentu saraksts pieejama šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti