Otrajās Lieldienās kamerkoris «Ave Sol» dāvinās koncertu «Augšāmcelšanās»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Otrajās Lieldienās, 5. aprīlī, pulksten 19.00 norisināsies Rīgas kamerkora “Ave Sol” Lieldienu koncerts Rīgas Domā “Augšāmcelšanās”. “Ave Sol” un tā mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis turpina ikgadējo tradīciju atskaņot Lieldienu koncertu kādā no Rīgas dievnamiem, un šogad tā būs viena no Rīgas skaistākajām baznīcām – Rīgas Doms, informēja organizatori.

“Lieldienas ir nozīmīgi kristiešu svētki, kad piemin Kristus augšāmcelšanos pēc krustā sišanas. Lieldienu liturģiskā krāsa ir baltā, kas simbolizē gaismu, skaidrību un prieku – tā ir līksmības diena.  Atbilstoši šai noskaņai, Rīgas kamerkoris “Ave Sol” piedāvās konceptuāli pārdomātu koncertprogrammu “Augšāmcelšanās”,” norādīja rīkotāji.

“Koncerta programmas skaņdarbus var aprakstīt divos vārdos – muzikālā pacilātība. Darbi sakņojas reliģiskos rakstos un aptver dažādu tēmu loku, piemēram, Pētera Vaska eksistenciālā “Dona Nobis Pacem” vai Arvo Perta Jēzus ģenealoģiskais aplis (koks) – “Which Was The Son”. Bija liels prieks iekļaut programmā tik dažādos, bet grodos latviešu komponistu sakrālos darbus, kas Rīgas Doma baznīcā skan īpaši piepildīti,” par koncerta programmu stāsta diriģents Andris Veismanis.

Koncertā pie Rīgas Doma ērģelēm sēdīsies izcilais mākslinieks un ērģelnieks Aigars Reinis. Nozīmīgākās solo partijas tiks uzticētas Rīgas kamerkora “Ave Sol” vadošajiem solistiem. Diriģenti – mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis un Jurģis Cābulis.

Koncerts būs skatāms 5. aprīlī pulksten 19.00 televīzijas kanālā “ReTV”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti