Kultūras ziņas

“Skroderdienas Silmačos” 120. jubilejas uzvedums Druvienā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Andreja Osokina Brīvības festivāls Ukrainas atbalstam

Osokina Brīvības festivālā no biļetēm un ziedojumiem savākti 20 000 eiro Ukrainas atbalstam

Izskanējis Osokina Brīvības festivāls Ukrainai, kas no 25. maija līdz 8. jūnijam deviņos koncertos pulcēja gandrīz 80 latviešu, ukraiņu un igauņu mākslinieku. Festivāla laikā no koncertu biļešu ieņēmumiem un ziedojumiem savākti vairāk nekā 20 000 eiro, kas sadarbībā ar "Biļešu paradīzi" un fondu "Ziedot.lv" tiks ziedoti Ukrainas cilvēku atbalstam – humānajai, medicīnas un aizsardzības palīdzībai, informēja festivāla rīkotāji.

Festivāla koncerti šogad notika "Hanzas peronā", Melngalvju namā, klavieru salonā "@152", Anglikāņu baznīcā un "Ola Foundation" jaunajā kultūrtelpā Ķīpsalā. Tajos piedalījās Dita Lūriņa, Čulpana Hamatova, Ralfs Eilands, Raimonds Tiguls, Georgijs Osokins, Ģirts Krūmiņš, Žoržs Siksna, Roberto Meloni, Katrīna Dimanta ar grupu, Ieva Parša, ģitāristi Gints Smukais un Rihards Lībietis, reperis Fiņķis, Iveta Cālīte, Roksana Tarvide, Kaspars Bumbišs, Marlēna Keine, Rihards Plešanovs, Miķelis Dobičins, vīru kopa "Vilki", grupa "Sub Scriptum", īpaši festivālam radītais "Brīvības stīgu kvartets", ukraiņu un igauņu mūziķu kvartets "Estonia for Ukraine", "Shakima Trio", apvienība "Latvia for Ukraine" ar dziesmu "Resistance", Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins. Festivālā piedalījās daudzi ukraiņu mākslinieki, kuri Latvijā raduši patvērumu no kara šausmām, to vidū ir Anna Nīmaijere, Larisa Semirozumenko, Irina Serotjuk, Nazars Hižijs, Arturs Ņikuļins, Sofija un Marija Varčenko, Larisa Šelest, Anastasija Vasilenko, Jevgeņija Nasonova, Viktorija Prituļaka, Anastasija Jacenko, Constantine, Edgars Vilcāns un citi.

Festivāls noslēdzās 8. jūnijā "Hanzas peronā" ar vērienīgu koncertu, kurā piedalījās 50 latviešu un ukraiņu mākslinieki. Koncertā izskanēja gan īpaši šim festivālam radīta poētiskā izrāde ar Ditas Lūriņas, Andreja Osokina, Raimonda Tigula, Katrīnas Gupalo, Larisas Semirozumenko un jaunizveidotās vokālās grupas "Varakuta" piedalīšanos, gan latviešu un ukraiņu mūziķu dueti, trio un grupas, kuri kopā uzstājās pirmo reizi.

Festivāla laikā īstenotas vairākas Ukrainas atbalsta akcijas. Tas iniciējis daudzas jaunas ukraiņu un latviešu mākslinieku sadarbības, sniedzot iespēju ukraiņu mūziķiem un māksliniekiem turpināt darboties savā profesijā, radīt jaunas koncertprogrammas un bagātināt Latvijas kultūrtelpu. Visās festivāla koncertu programmās bija iekļauti ukraiņu komponistu skaņdarbi, dzeja un tautas mūzika. Sadarbībā ar Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederāciju "Viche" koncertu apmeklētājiem īpašos mikroautobusos bija iespēja ziedot ukraiņiem nepieciešamās lietas, kas drīzumā tiks nogādātas Ukrainā kara plosītajos reģionos. Uz festivāla koncertiem tika izsniegti vairāk nekā 100 ielūgumi šobrīd Latvijā patvērumu radušajiem ukraiņiem.

Vēl līdz trešdienai, 15. jūnijam, ir iespēja palielināt festivāla laikā iegūto jau vairāk nekā 20 000 eiro lielo ziedojumu Ukrainas cilvēku atbalstam, ziedojot fonda "Ziedot.lv" mājaslapā izvietotajā ziedojumu kontā.

26. jūnijā pulksten 21.00 notiks īpašs Festivāla atskaņas nakts koncerts Anglikāņu baznīcā, kurā uzstāsies mūziķis Igo un Katrīna Gupalo. Tajā tiks izpildītas gan dziesmas no cikla "Uguns" ar Jāņa Strazda mūziku un Igo vārdiem, gan citas kompozīcijas no Igo repertuāra, kā arī latviešu un ukraiņu tautas mūzika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti