Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Staķi

Rīta Panorāma

Intervija ar Ilzi Viņķeli

Festivāla Windstream 2020 atklāšanas koncerts - britu diriģents Duglass Bostoks

Orķestris «Rīga» sezonu atklās ar koncertu britu diriģenta Duglasa Bostoka vadībā

Latvijā pirmo reizi viesojas britu diriģents Duglass Bostoks (Douglas Bostock), lai pie orķestra “Rīga” diriģenta pults atklātu no pavasara pārcelto festivālu “Windstream” un orķestra jauno koncertsezonu, informēja orķestra pārstāvji.

Koncerts notiks piektdien, 2. oktobrī, pulksten 19.00 Lielajā ģildē.

Orķestra “Rīga” jaunās koncertsezonas atklāšana tiks ieskandināta ar pavasarī paredzēto festivāla “Windstream” koncertu, ko diriģēs viens no izcilākajiem savas paaudzes britu izcelsmes diriģentiem – Duglass Bostoks. Pašlaik Bostoks ir Vācu dienvidrietumu kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, taču viņa radošā darbība saistās ar virkni pasaulslavenu orķestru. Savulaik kā mākslinieciskais vadītājs darbojies Argovijas filharmonijā, Halvilas operas festivālā, Karlovi Vari simfoniskajā orķestrī, Minhenes simfoniskajā orķestrī, kā arī pasaules labākajā pūtēju orķestrī “Tokio Kosei Wind Orchestra”, kurā bijis galvenais diriģents no 2000. līdz 2006. gadam. Kā viesmākslinieks diriģējis vadošos Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas orķestrus – Londonas filharmoniķus, BBC orķestrus, Prāgas radio simfonisko orķestri, Kioto simfonisko orķestri, Kanzasas simfonisko orķestri un citus.

Duglass Bostoks mēģinājumā ar orķestri "Rīga"

Ņemot vērā diriģenta plašo pieredzi un māksliniecisko darbību Āzijā, koncertprogrammas pirmajā daļā skanēs sevišķa Japānas komponistu radītās mūzikas izlase, kas Latvijā iepriekš vēl nav atskaņota. Savukārt koncerta otrajā daļā diriģents kopā ar orķestri “Rīga” izvēlējies interpretēt Vāclava Nelhībela un Filipa Spārka mūziku.

“Manuprāt, klausītājiem Latvijā šī varētu būt ļoti īpaša programma, jo šeit noteikti sevišķi bieži neskan japāņu mūzika.

Turklāt izvēlētās nošu partitūras ir ļoti kontrastainas un atšķirīgas un katra pārsteigs ar savu unikāli austrumniecisko noskaņu,” pēc pirmā mēģinājuma ar orķestri izteicās diriģents. “Mani pirmie iespaidi Latvijā ir par cilvēkiem, lai gan sevišķi daudzus nesatieku, jo drošības pasākumi nosaka, ka atrodos tikai darbā un viesnīcas istabā. Cilvēki šeit ir ļoti laipni, un es esmu laimīgs, ka šeit esmu un varu diriģēt. Ceru Baltijas valstīs atgriezties mierīgākos laikos,” atzīmēja Bostoks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti