Orķestra «Rīga» cikla «Vasaras klasika» noslēguma koncertā skanēs Bahs, Mendelszons un Mālers

Ar klātienes koncertu un izskanējušo koncertu interneta pirmizrādēm orķestris “Rīga” noslēgs klasiskās mūzikas koncertu ciklu “Vasaras klasika”. 25. augustā Rīgas Domā gaidāms koncerts “Bahs, Mendelszons, Mālers”, kurā ar orķestri saspēlēsies ērģelnieks Jānis Pelše. Savukārt 20. augusta un 27. augusta vakaros orķestris piedāvās jau izskanējušo koncertu bezmaksas pārraides internetā, informēja orķestra pārstāvji.

Koncertu sērijas noslēdzošā programma “Bahs, Mendelszons, Mālers” ir orķestra “Rīga” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna lolota. Pieminot Johana Sebastiāna Baha 270. nāves gadadienu, orķestra “Rīga” sniegumā skanēs Baha “Čakona”, kas oriģināli rakstīta vienam instrumentam – vijolei solo.

“Tā uzskatāma par vienu no virtuozākajiem skaņdarbiem vijoles solo repertuārā, tāpēc koncertā būs aizraujoši dzirdēt, kā skanēs darbs, kas no solo instrumenta partijas pārlikts pūtēju koncertorķestrim,” sola koncerta rīkotāji.

Ar Baha mūziku koncerta programmu bagātinās ērģelnieks Jānis Pelše, atskaņojot Tokātu Mi mažorā un korāļprelūdijas: “Wachet auf, ruft uns die Stimme”, “Wir glauben all' an einen Gott” un “O Mensch, bewein dein Sünde gross”.

Diriģents Valdis Butāns kā sevišķi interesantu skaņdarbu šajā programmā izceļ Fēliksa Mendelszona Bartoldi opusu “Uvertīra pūtēju orķestrim”, kas ir viens no agrīnajiem un nozīmīgākajiem 19. gadsimta mūzikas paraugiem, kas oriģināli rakstīts pūšaminstrumentu orķestrim. Koncerta noslēgumam izvēlēta Gustava Mālera Trešās simfonijas fināldaļa “Adadžo”. Komponists šai simfonijas daļai devis nosaukumu “Ko man stāsta mīlestība”.

Augusta pirmajā pusē šajā ciklā ietvaros izskanējuši divi koncerti – “Bahs, Bēthovens, Brāmss” un “Bahs, Šūberts, Šūmanis” – orķestrim “Rīga” sadarbojoties ar diriģentiem Gunti Kuzmu un Aināru Rubiķi, ērģelniecēm Lieni Andretu Kalnciemu un Ilzi Reini, kā arī solistiem – dziedātāju Eviju Martinsoni un saksofonistu Aigaru Raumani.

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu šīs koncertprogrammas būs iespējams pieredzēt plašākam klausītāju lokam, bez maksas tās piedāvājot interneta pirmizrādēs orķestra “Rīga” “Youtube” kanālā. Koncerts “Bahs, Bēthovens, Brāmss” skanēs ceturtdien, 20. augustā, bet koncerta “Bahs, Šūberts, Šūmanis” interneta pirmizrāde notiks 27. augustā. Koncerti būs pieejami arī pēc noteiktajiem datumiem orķestra “Youtube” kanālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti