Novembrī notiks trešais «Rīgas A Cappella festivāls»

Novembra vidū ar vairākiem koncertiem norisināsies trešais “Rīgas A Cappella festivāls”. Izcili Latvijas mākslinieki īpaši festivālam veidotās programmās demonstrēs "a cappella" žanra daudzveidību - no seniem pareizticīgo dziedājumiem līdz “Latvian Voices”, no gospeļu un džeza mūzikas līdz mistiskiem noslēpumiem koncertā “Labirinti”.

Festivāla koncertos uzstāsies vokālās grupas “Latvian Voices”, “Framest”, “Ars Antiqua Riga”, Rīgas Gospelkoris, kori “Logos” un “Blagovest”, notiks vairākas meistarklases un tikšanās ar māksliniekiem.

“2013. gadā uzsākām veidot festivālu, lai veicinātu izcilību un augstus sasniegumus mūzikā, attīstītu un popularizētu "a cappella" dziedāšanu Latvijā. Klausītājos cenšamies radīt dziļāku interesi par procesiem mūsdienu vokālajā mūzikā, palīdzam labāk izprast šīs nozares nozīmi, arī īpašo vēsturisko lomu Latvijā. Festivāla mērķis ir radīt spilgtas, radošas un progresīvas idejas, dot pozitīvus impulsus kopējai Latvijas vokālās mūzikas attīstībai. Šogad daudz strādājam ar jauniešu auditoriju, izveidojot Festivāla izglītības programmu, aicinām iedvesmoties jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem,” stāsta “Rīgas A Cappella festivāla” producents Guntis Cimiņš.  

Festivāla atklāšanas koncerta “Pareizticīgo dziedājumi” programma veidota no senkrievu neumās pierakstītiem un Bizantijas tradīcijās balstītiem monofoniskiem dziedājumiem (znamennij raspev) līdz brīnišķīgiem izcilo 18. – 20. gadsimta krievu komponistu daudzbalsīgiem kora koncertiem un mūsdienu autoru skaņdarbiem. 13. novembrī plkst. 19 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Latvijas labākie pareizticīgās mūzikas izpildītāji – profesionālais vīru koris “Logos” un kamerkoris “Blagovest”, diriģenti Joans Šenroks un Aleksandrs Brandavs.

14. novembrī plkst. 18 koncertzālē “Rīga” vokālās grupas „Latvian Voices“ koncerts ar izaicinājumu paplašināt "a cappella" mūzikas stilistiskās un tehniskās robežas. No latviešu tautasdziesmas, ko vokālā grupa izjūt kā savu aicinājumu un jaunās programmas “Pāri robežām”, kurā tiks sperti soļi pretī inovatīvai popmūzikai, koncerts būs spēle ar a cappella žanra iespējām.

Vokālā grupa “Framest”, Rīgas Gospelkoris, improvizācijas teātris “Art'i'šok”  uzstāsies festivāla “Nakts koncertā” 14. novembrī plkst. 21 koncertzālē “Rīga”. Vokālās grupas “Framest” izpildījumā skanēs pārsteidzoši vokālās a cappella mūzikas salikumi, to galējo robežu un iespēju meklējumi uzburs spilgtu un krāšņu skaņas spektru. Rīgas Gospelkoris izpildīs mūsdienu melnādaino gospeļmūziku (contemporary black gospel), koncerta programmā iekļaujot arī kādu senu baznīcu spiričuelu (negro spiritual) un visiem labi zināmu populārās mūzikas skaņdarbus. Improvizācijas grupa „Art’i’šok“ ir jaunu un talantīgu aktieru kopa, kura “Nakts koncerta” programmu papildinās ar atraktīviem improvizētiem priekšnesumiem.

15. novembrī plkst. 19 Rīgas Sv. Pētera baznīcā senu vēstures elpu, pilnu mistiskiem noslēpumiem sniegs vokālā grupa “Ars Antiqua Riga” un diriģents Pēteris Vaickovskis. “Rīgas A Cappella festivāla” noslēguma koncertā “Labirinti” skanēs Gijoma Difē, Johana Okegema, Jakoba Obrehta, Žoskēna de Prē vokālā mūzika. Labirints simbolizē ceļu cauri laikam un pieredzei, tā pagriezieni atspoguļo virzienu maiņu, pārejas periodus, nedrošību, atklājumus un sasniegumus dzīves ceļā. Labirints pārveido, garīgi harmonizē un sniedz jaunu pieredzi.

No 13. līdz 15. novembrim “Rīgas A Cappella festivāls” piedāvās īpaši veidotus, augstvērtīgus koncertus un meistarklases, dažādos a cappella mūzikas projektos iepazīstinās ar Latvijas spilgtākajiem izpildītājiem, piedāvās iepazīt a cappella žanra daudzveidīgās iespējas. Vairāk par koncertiem un programmām festivāla mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt