Nosaukti balvas «Zelta mikrofons 2014» nominanti

12. janvārī svinīgā Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2014" ievadceremonijā Latvijas Nacionālās operas (LNO) Jaunajā zālē tika paziņoti šī gada nominanti 18 kategorijās. Uz nominēšanu balvai pretendēja 96 albumi, 46 klipi, 12 koncertieraksti un 55 dziesmas. Lielākā konkurence kategorijās: "Labākais metāla un rock albums", "Labākais pop albums", kā arī "Labākais albums bērniem".

Novērtējot autoru un izpildītāju darbu, pirmo reizi "Zelta mikrofona" nominantiem ievadceremonijā pasniegta īpaša nominanta apliecība, kurā norādīta kategorija, kurā ieraksts vai dziesma nominēta Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta mikrofons 2014".

Pagājušā gada "Zelta mikrofona" saņemto balvu līderis Dons arī šogad nominēts piecās kategorijās – kategorijā Labākais videoklips un Labākā dziesma iekļuvušas pat divas mūziķa dziesmas. "Instrumenti" saņēmuši četras nominācijas – tajā skaitā iekļuvuši arī šī gada jaunizveidotajā kategorijā "Labākais indie albums". Šajā kategorijā ar pieredzes bagātajiem mūziķiem sacenšas 2014. gada spilgtākie debitanti – grupa "Carnival Youth". Jaunā un daudzsološā grupa pretendē uz "Zelta mikrofona" balvu piecās kategorijās.

17 kategorijās "Zelta mikrofona" nominantus nosaka profesionāla žūrija 50 mūzikas ekspertu sastāvā. Ir tikai viena kategorija, kurā uzvarētāju nosaka tautas balsojums. Jau septīto gadu ikviens tirdzniecības parka "Alfa" apmeklētājs var nobalsot par savu iecienītāko dziesmu. Šogad "Alfas Gada dziesmai" izvirzītas:

  • Never Have Enough – Carnival Youth
  • Pāriet bailes – Dons
  • Mēs tiksimies gaisā – Instrumenti
  • Nekas jau nebeidzas – Ivo Fomins
  • 2 pasaules – Jānis Stībelis un Marta Ritova
  • Zīmes pašiem jāatmin – Lauris Reiniks
  • Frozen – Linda Leen
  • Sekundes – Musiqq
  • Lai kas arī nenotiktu – Raimonds Pauls, Emīls Balceris un Marta Ritova
  • Rīgas Modes – Rīgas Modes

Savukārt jau tradicionāli radiohitu nosaka biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība”, vadoties pēc radiostaciju iesniegtajām atskaitēm par 2014. gadā visvairāk atskaņotajiem skaņdarbiem.

„2014. gadā ir radīti daudzi brīnišķīgi mūzikas ieraksti, tādēļ man ir patiess prieks, ka arī šogad LaIPA ir uzticēts šis godpilnais pienākums izvērtēt un noteikt uzvarētāju kategorijā Radiohits. Šogad uz radiohita balvu pretendē tie mūzikas ieraksti, kas ir ierakstīti un publicēti laika posmā no 2013. gada 5. decembra līdz 2014. gada 1. decembrim un atskaņoti vismaz trīs Latvijas radiostacijās. Paraugoties uz aizvadītā gada rezultātiem, varam teikt, ka mūzikas ierakstu jomā ir paveikts daudz – pērn LaIPA ir reģistrēti 900 jauni Latvijas mākslinieku radīti mūzikas ieraksti, un plašajai LaIPA izpildītāju un producentu saimei pievienojušies 182 mākslinieki," atklāj LaIPA izpilddirektore Liena Grīna. 

Pretendentus uz radiohita balvu uzzināsim janvāra beigās. Tad arī tiks paziņoti šī gada balvas par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmēji.

Svinīgā Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2014" ceremonija notiks jau 19. reizi. 24. februārī uz LNO skatuves tiks pasniegtas zelta mikrofona statuetes veiksmīgākajiem mūzikas ierakstiem, dziesmām vai klipiem 20 kategorijās. 

Mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2014" nominanti:

Labākais hip-hop vai deju mūzikas albums

  • SVMN: B Puse – Pikaso (Pionieru ieraksti)
  • Ballējam Neguļam – Bermundu Divstūris (Bermudu Divstūris 2014)
  • LEGIT – Origo Boys (Origo Boys)
  • Karaļūdens 05 – Dažādi izpildītāji (Karaļūdens)
  • Nekas nav par brīvu – Punkts uz I (Satin Pasauli)

Labākais metāla un rock albums

  • Uzzīmētā sirds – Fēlikss Ķiģelis (Biedrība Kiss of the dolls & Friends/ Izdevniecība KotD REC)
  • Padebeši – Green Novice (Green Novice)
  • Dziesmas par dzīvi un mīlestību – Ainars Virga (Mikrofona Ieraksti)
  • The Big Bluff – The Big Bluff (The Big Bluff)
  • Tu jau zini, kas būs – COLT (Mikrofona Ieraksti)

Labākais pop albums

  • Vēl viena mūzika – Musiqq (Mikrofona Ieraksti)
  • Pasaka par atslēdziņu – Haralds Sīmani(Izdevniecība   Micrec)
  • VARANASI – DONS (Dons Music)
  • Aizturi elpu – Normunds Rutulis (Mikrofona Ieraksti)
  • Ziemassvētku albums – Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels (Mikrofona Ieraksti)

Labākais pop-rock albums

  • Laiks Runā – Jumprava (SIA Jumprava Koncerti)
  • Bāka – Dabasu Durovys (Latgolys Producentu grupa)
  • Filma ar laimīgām beigām – Willow Farm (Willow Farm)
  • Buramdziesmas – Olga Rajecka (Mikrofona Ieraksti)
  • Kristaps Krievkalns. 40.takts – Dažādi izpildītāji (Baltic Records Group)

Labākais šlāgera vai kantrī albums

  • Es sapņoju – Aldis Rullis un Emburgas zēni (Mūzikas kompānija Gailītis G)
  • Kafij` pauze – Tālbraucēji (Aigars Pomaskovs)
  • Tas nevar būt – Gunārs Meijers (Gunārs Meijers)
  • Lido, dūja – Vega (Mūzikas kompānija Gailītis G)
  • Tik ātri... – Vēja Runa (Mūzikas kompānija Gailītis G)

Labākais tautas vai pasaules mūzikas albums

  • Ieviņas – Oskara Patjanko kapela (“Lauska”)
  • Antarktīda kūst – Nepieradinātā folka orķestris (“Lauska”)
  • Pa Pyrmam – Postfolkloras grupa Rikši (Latgolys Producentu grupa)
  • ElektroFolk – grupa ElektroFolk (Ainārs Majors)
  • Jūras vilki – vīru kopa „Vilki” (“Lauska”)

Labākais vokālās un kora mūzikas albums

  • INTRO – Sniedze Prauliņa, koris Mūza, Guntis Cimiņš (Nodibinājums Koris Mūza)
  • Stihiju spēles – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sola” (Biedrība “sola.lv”)
  • MOZART – Rīgas Doma zēnu koris, Sinfonetta Rīga, Inga Šļubovska, diriģents Mārtiņš Klišāns (Latvijas Koncerti)
  • Jānim Cimzem 200 – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sola” (Valkas novada dome)
  • Klausāmgrāmata „Sounds of Latvian Nature” – Latvian Voices (Latvian Voices)

Labākais džeza albums

  • VOL.1 – FunCOOLio (FunCOOLio Records)
  • Abra – Toms Rudzinskis Quartet (Toms Rudzinskis)
  • CLOSE – Frank / Pashkevich duo
  • Raimonds Macats 5tets – Kārlis Vanags, Raimonds Macats, Juris Kristons, Oskars Sproģis, Artis Orubs (Musica Baltica)
  • Melns ar baltu – Raimonds Pauls, Kristīne Prauliņa (Mikrofona Ieraksti)

Labākais elektroniskās mūzikas albums

  • Walking Through – Sound Meccano / Evgeniy Droomoff (Naba music/Melo Records)
  • Revival – Oriole (Oriole)
  • Piece of a chance, Pt.3 – Kashuks (Dirty Deal Audio)
  • Cubensis – Lessfucc (Neatkarīgs)
  • Orka (EP) – Oriole & Kashuks (Dirty Deal Audio)

Labākais alternatīvās mūzikas albums

  • Brāļi un Māsas – Elizabete Balčus, Oranžās brīvdienas, Stūrī zēvele, Satellites LV, Inokentijs Mārpls, Gaujarts, Sniedze Prauliņa, Anna Ķirse, koris Juventus, Manta, Alis P, Laika suns, Mācītājs On Acid, Pieneņu vīns, Frontline, Das Sonntags Legion (Biedrība “HI”)
  • Manta – grupa Manta (Biedrība “HI”)
  • Stacija mums – Baložu pilni pagalmi (Nabamusic/Melo Records)
  • Sestais albums – Martas Asinis (Nabamusic/Melo Records)
  • Tavi vārdi – grupa Levīti (Grupa Levīti)

Labākais indie albums

  • No Clouds Allowed – Carnival Youth (Carnival Youth)
  • Spirals – Momend (I love you Records)
  • Iekams – Instrumenti (Instrumenti)
  • Открываю – grupa „Светочувствительные материалы” (Grupa „Светочувствительные материалы”)
  • Mosties – Goran Gora (Zeit Records)

Labākais albums bērniem

  • Tu tikai notici – Dažādi izpildītāji (Aija Nikolajeva)
  • Sasauc smieklus izklīdušus – Renārs Kaupers, Inese Zandere, dažādi izpildītāji (Prāta vētras skaņu ierakstu kompānija)
  • Mazās muzikālās pasakas – Karīna Tatarinova, Jānis, Dārta & Dāgs Stepanovi, Arturs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Kristīne Krūze, Andris Grunte, Raimonds Petrauskis, Rihards Zaļupe, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze un citi (Upe tuviem un tāliem)
  • Igetas dziesmas – vokālā studija „Tev un man” (SIA Lukka)
  • Manas mājas zvēru dārzs – Ralfs Eilands un bērnu un jauniešu vokālais ansamblis Kolibri (Biedrība Ulu Mulu)

Labākais koncertuzveduma, teātra un kino mūzikas albums

  • Senā Kursa – grupa Armandsound un viesmūziķi (Grobiņas novada dome)
  • Čigānu motīvi – Raimonds Pauls, Madara Botmane, Juris Jope (Mikrofona Ieraksti)
  • ne’FORMĀTS – (Karīna Tatarinova, Jānis Stafeckis, Arturs Kutepovs, Ivars Kalniņš, Arturs Noviks, Oleksijs Demčenko, Oskars Krašauskis-Krauze, Maija Doveika) (Upe tuviem un tāliem)
  • Latviešu precību pasaka dziesmās „Zalkša līgava” – Aivars Brīze, Dāvis Stalts, Ieva Tālberga, Ernests Medenis, Julgī Stalte (Mikrofona Ieraksti)

Labākais videoklips

  • King of the wild things – Instrumenti (Instrumenti)
  • Medus pods – DONS (Dons Music)
  • Never have enough – (Carnival Youth)
  • Lēna Uguns – Instrumenti (Instrumenti)
  • Tev piedzims bērns – DONS (Dons Music)

Labākais koncertieraksts video

  • VARANASI – DONS (Dons Music)
  • The Sound Poets: Koncerts Siguldas pilsdrupās – The Sound Poets (TSP Music)
  • PROCRASTINATION LIVE – Instrumenti (Instrumenti)
  • „Jauns Mēness” 25 gadi koncertzālē PALLADIUM – Jauns Mēness
  • Linda Leen. KLASIKA – Linda Leen (Chameleon Sounds)

Labākā debija

  • Rīgas Modes – Rīgas Modes (Rīgas Modes)
  • Padebeši – Green Novice (Green Novice)
  • No Clouds Allowed – Carnival Youth (Carnival Youth)
  • Abra – Toms Rudzinskis Quartet (Toms Rudzinskis)
  • Labrīt! – Stūrī Zēvele (Nabamusic/Melo Records)

Labākā dziesma

  • Tev piedzims bērns – DONS (Dons Music)
  • Sekundes – Musiqq (Mikrofona Ieraksti)
  • Never have enough – Carnival Youth (Carnival Youth)
  • Medus pods – DONS (Dons Music)
  • Saule riet (Dween remix) – Olga Rajecka (Izdevniecība Micrec).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti