Norvēģu pianists Andsness sniegs «Rīga Jūrmala» akadēmijas tiešsaistes meistarklasi

Turpinot iesākto meistarklašu sēriju, “Rīga Jūrmala” akadēmija izziņojusi tiešsaistes meistarklasi pianistiem, kuru pasniegs pasaules slavu guvušais norvēģu pianists Leifs Ūve Andsness, medijus informē organizatori.

Meistarklasē piedalīsies jaunie talanti no Baltijas valstīm – igauņu pianiste Tāhe Lī Līva (Tähe-Lee Liiv) no Tallinas mūzikas vidusskolas, kā arī latviešu un lietuviešu jaunie pianisti Kārlis Bukovskis (Emīla Dārziņa mūzikas skolas 2. kursa students pedagoģes Ligitas Muižarājas klavieru klasē) un Kristians Magelinskas (Kristijonas Megelinskas). Meistarklases norisei varēs sekot 18. jūnijā no pulksten 17:00 līdz 21:00 akadēmijas “Facebook” lapā.

Leif Ūve Andsness ir norvēģu pianists, kuru izdevums “New York Times” nodēvējis par “pianistu, kam piemīt meistarīga elegance, spēks un dziļš skatījums”, savukārt “Wall Street Journal” – par “vienu no savas paaudzes apdāvinātākajiem mūziķiem”. Pianists ir guvis atzinību visā pasaulē, muzicējot kopā ar pasaules vadošajiem orķestriem prestižākajās koncertzālēs, veidojot aizraujošas soloprogrammas, un ieskaņojot mūzikas vēsturē nozīmīgus ierakstus.

“Leifa Ūves Andsnesa uzstāšanās festivālā “Rīga Jūrmala” bija plānota šī gada augustā, to apvienojot ar klātienes meistarklasi jaunajiem studentiem, taču, pielāgojoties situācijai, esam raduši kvalitatīvu, alternatīvu tiešsaistes risinājumu, lai studentiem nodrošinātu iespēju satikt mākslinieku, uzdot sev interesējošus jautājumus par klavierspēli un meistarklases laikā apgūt jaunas prasmes,” saka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors un festivāla “Rīga Jūrmala” mūzikas izglītības projekta vadītājs Toms Ostrovskis.

“Ņemot vērā studentu un pasniedzēju atsaucību, plānots, ka meistarklases turpināsies visas vasaras garumā, nodrošinot iespēju apgūt prasmes visdažādāko instrumentu grupām.”

Meistarklase pianistiem Leifa Ūves Andsnesa vadībā, kas notiks 18. jūnijā, turpinās jau iesākto tiešsaistes meistarklašu sēriju. Līdz šim jau ar 14 meistarklasēm piedalījušies virkne vadošo Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra mūziķu – Natālija Švābe (pikolo flauta), Laionels Kotē (čells), Julita Smolena (vijole), Tobiass Steimans (vijole) un Džīheija Lī (vijole).

Visas līdz šim notikušās meistarklases iespējams atkārtoti skatīties “Rīga Jūrmala” akadēmijas "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti