Rīta Panorāma

Intervija ar Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu

Rīta Panorāma

Intervija ar bijušo Latvijas Bankas prezidentu Einaru Repši

Strīdi par Krievijas mākslinieku dalību Szigetas festivālā

Nerimst strīdi par Krievijas mākslinieku dalību mūzikas festivālā «Sziget» Ungārijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ungārijā nerimst strīdi par Krievijas mākslinieku piedalīšanos mūzikas festivālā ''Sziget''. Mākslinieki un apmeklētāji norādījuši uz Krievijas armijas pastrādātajiem noziegumiem Ukrainā, taču festivāla rīkotāji uzskata, ka nedrīkst ignorēt citas valsts kultūru politisku iemeslu dēļ.

Pagājušās nedēļas otrajā pusē notikušajā festivālā piedalījās daudzas zvaigznes, tai skaitā "Arctic Monkeys", Dua Lipa un "Kings Of Leon".

Kara Ukrainā dēļ lielākās diskusijas raisīja organizatoru lēmums par agresorvalsts mūziķiem, un pie ieejas blakus Ukrainas karogam izliktais Krievijas karogs.

Dīvaini tas šķita grupas "Kazka" mūziķiem, kas piedalījās pretkara izrādē kopā ar Ungārijā dzīvojošajiem ukraiņu bēgļiem. Arī Oksana, kas ieradās no Vinnicas, kur pirms mēneša ar Krievijas raķetēm nogalināja desmitiem civiliedzīvotāju, ilgi nevarēja saņemties ierasties uz pasākumu un redzēt tik daudz priecīgu cilvēku. Arī citviet festivālā bija vēstījumi par karu Ukrainā, un uzstāšanās vēroja daudzi šīs valsts bēgļi.

Festivāla ''Sziget'' organizētājs Tamšs Kadars skaidroja savu nostāju: "Mēs uzskatām, ka nav korekti vai saprātīgi pasludināt embargo kultūras jomā. Man patīk izmantot analoģijas. Vai mums tagad ir jāaizliedz Uļitskajas grāmatas tikai tāpēc, ka viņa ir krieviete? Situācijā, kad, manuprāt, nav vairāk kritiski pret eliti noskaņota krievu rakstnieka."

Ungārija jau iepriekš ieņēmusi no citām Eiropas Savienības valstīm atšķirīgu pozīciju saistībā ar Maskavas agresiju kaimiņvalstī.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks pastrādāja masveida kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem  arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti