Kultūras ziņas

Izstāžu pavasaris Jūrmalas muzejā

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Igauņu maestro Nēme Jervi Rīgā!

Nēme Jervi: Jums jāuzceļ jauna koncertzāle

Turpinot triju Baltijas valstu vadošo simfonisko orķestru kopīgo iniciatīvu “Baltijas simfoniskais festivāls”, Rīgā viesojās slavenais igauņu maestro Nēmi Jervi un viņa vadītais Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris. Arī titulētais viesis uzsver, ka Rīgā nepieciešama jauna koncertzāle.

Iepriekš dažādos publiskos pasākumos koncertzāles nepieciešamību uzsvēruši pašmāju mūzikas grandi, taču tagad koncertzāles nepieciešamību akcentē arī viesis - pasaulē slavens mūziķis, kurš stājies pie teju visu izcilāko orķestru diriģenta pults – Berlīnē, Ņujorkā, Amsterdamā, Bostonā - , turklāt pats bijis Detroitas un Gēteborgas simfonisko orķestru galvenais diriģents.

"Jums jāuzceļ jauna koncertzāle. Ir jāliek valdībai saprast, cik liela nozīme ir mūzikai cilvēku dzīvē un tas, ka tieši ar mūziku mūsu tautas var iziet pasaulē," uzsvēra Jervi.

Iepriekš jau vēstīts, ka "Baltijas simfoniskajā festivālā" piedalās Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Nēmes Jervi vadībā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā un Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris galvenā diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā. Festivāla laikā visi trīs orķestri sniedz koncertus visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās.

8. aprīlī koncertu Lielajā ģildē sniegs LNSO.

1 komentārs
Jurģis
Neuzskatu, ka Rīgai ir nepieciešama jauna koncertzāle skatoties no valstiskas perspektīvas, jo Latvijā jau ir 3 jaunas un atbilstošas kvalitātes koncertzāles – Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā. Rīgā kultūras pasākumu īpatsvars vienmēr būs lielāks nekā reģionos, tādēļ, manuprāt, nav saprātīgi radīt tām radīt papildus konkurenci, ņemot vērā, ka reģionālās koncertzāles veicina iekšējā tūrisma attīstību, kas ir cieši saistītas ar reģionu ekonomisko attīstību.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti