Nedēļas nogalē - starptautiskais mūzikas festivāls «Laba daba»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jau šonedēļ no 3. līdz 5. augustam starptautiskais mūzikas festivāls “Laba daba” svinēs desmit gadu jubileju Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki” Līgatnes pagastā. Kopumā uz piecām skatuvēm koncertēs vairāk nekā 70 dzīvās un elektroniskās mūzikas apvienības no Latvijas un ārvalstīm. 

Jubilejas gadā par galvenajiem ārvalstu viesiem izvēlēti islandieši "Múm” un regeja grupa "Inner Circle” no Jamaikas.  Festivālā notiks arī daudzas dažādas radošas un sportiskas aktivitātes, informēja Radio “Naba” producente un projektu vadītāja Anete Enikova.

“Laba daba” izslavēta ar savu labo atmosfēru, par kuru organizatori visvairāk ir pateicīgi tās uzticīgajiem apmeklētājiem un lieliskajiem mūziķiem. Uz desmit gadu jubilejas pasākumu ir sarūpēta cienīga ārvalstu un Latvijas mūziķu grupu izlase, kas nodrošinās īpašas svētku svinības.

Tāpat organizatori uzsver, ka savām interesēm atbilstošu atpūtu varēs atrast ikviens – neatkarīgi no vecuma, dzimuma un pat sugas. Būs aktivitātes gan sievietes skaistumam, gan vīru spēkam, gan bērnu priekam, gan suņu labsajūtai. "Laba daba" ir labdabīgs ģimenes pasākums! 

No ārvalstu viesiem festivālā uzstāsies: Jamaikas regeja smagsvari “Inner Circle”, kas visvairāk iemīlēti ar saviem hītiem kā “Bad Boys” un “Sweat (A La La La La Long)”. Islandes maģiskā grupa "Múm”, kuru mūziku klausoties pazūd laiks un dažbrīd liekas, ka pazūd arī zeme zem kājām, kā arī citas grupas, kas katra īpaša ar savu neatkārtojamo skanējumu un noskaņu - igauņu grupa "Sociasylum", drīmpopa apvienība "Pia Fraus", regeja izpildītāji “Reggaeon” no Gruzijas, “Astra The 22s” no ASV, Onogana no Izraēlas, "Obi trio" no Brazīlijas, “Ministry of Echology” no Lietuvas, “Dearth” no Vācijas un ska-core grupa "Ferris Wheel" no Baltkrievijas.

No Latvijas mūziķiem festivālā uzstāsies: “Auļi”, ”Satellites LV”, “Dzeltenie pastnieki”, “Jauno Jāņu orķestris”, “Grupa Ufo”, “Oranžās brīvdienas”, “ZeMe (Laima Jansone & Dj Monsta)”, “Nils Īle & Kanisaifa”, “Riga Reggae”, “Bērnurīts”, Kārlis Kazāks, “Mary Jane”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Zaķis”, “The Bad Tones”, “Rāva”, ”Reiner“, ”Future Jets“, ”Imanta Dimanta“, ”Pnd“, ”Kasetes“, ”Elektrofolk“, ”Waterflower”, ”Dūmu zārka zēni”, Evija Vēbere, Sniedze Prauliņa, ”Saucējas“, Oskars Jansons un "Montserrat“, ”Cellar Cat“, ”Podruga”, ”Zāle”, LNSO stīgu kvartets, ”Compan”, ”Johnny & The Burnouts“, Aleksandra Špicberga, ”Nova Koma“, ”Grupa Sigma“, ”Jacob Noiman Festival Band", ”Jacques Of S'T'A”, ”Čipsis Un Dullais”, ”Ozols & Tehnikums“, ”Rikši”. 

Festivālu “Laba daba” šogad pirmo gadu papildina plaša laikmetīgās dejas, objektu, leļļu un netradicionālo formu teātra izrāžu programma, kurā būs vērojamas astoņas izrādes gan īpaši bērniem, gan visa vecuma skatītājiem. Festivālā varēs vērot jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfu skatījumu uz kustību, telpu, objektiem, pašmāju un starptautiskas sadarbības objektu izrādes, spilgtas bērnu izrādes un teātra valodā radītas refleksijas par mākslinieka dzīvi 20. gs. sākumā. 

Tradicionāli viena no gaidītākajām un skaistākajām darbnīcām ir ģipša krūšu atliešanas darbnīca, kurā šo deviņu gadu laikā ir atlietas 700 krūtis un iztērētas deviņas tonnas “Knauf” ģipša. Festivālā pie šķūņa sienas varēs arī aplūkot 17 vizuālus ģipsī atlieto krūšu stāstus, par ceļiem un notikumiem, kurus šie atlējumi ir piedzīvojuši pēc festivāla.

Visu festivāla laiku - no piektdienas plkst. 16.00 līdz pat agram svētdienas rītam - Radio "Naba" studija raida festivāla notikumus arī tiešraidē FM 95,8 un mājaslapā. Programmā būs dzirdamas intervijas, raidījumu speciālizlaidumi un tematiski ieskati festivāla norisēs, koncerti, muzikālas performances, koncerti no lielajām skatuvēm, sarunas, spēles un konkursi. Radio tiešraides aktivitātēm var sekot līdzi #LabaDabaLive.

Paralēli muzikālajam un mākslinieciskajam piedāvājumam notiks sportiskas, izglītojošas, atpūtas un radošās darbnīcas, piemēram, būs bērnu rotaļu zona ar vigvamiem. Mazajiem īpašs prieks būs par lielajiem ziepju burbuļiem un žonglēšanas meistariem, par “Oscars Fish” darbnīcu, kurā viņi varēs zīmēt, locīt, krāsot okeānu, zivis un citas jūras radības. Lielie varēs kalt monētas, pīt mandalas vai balto zīmju darbnīcā meklēt savu spēka zīmi, piedalīties rīta jogā un priecāties par kapueiras vai afrikāņu dejotāju uzstāšanos. Darbosies “Royal Dandy Barbershop” frizieri un bārdas meistari.

Šogad jaunums ir Labdarības pļava, kurā “Fonds Līdzskaņa” rīkos labdarības izsoli. Turpat pļavā darbosies “Dzīvo sapņu dārzs”, kurā būs pieradinātas kazas, vistas, pīles, zaķi u.c., kurus varēs pabarot, paglaudīt un izjāt skaista Šetlandes ponija mugurā. 

Aktīvākajiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties volejbola, strītbola, futbola, kroketa turnīros, bet  ekstrēmākām aktivitātēm būs pieejama katapulta. Kino zālītē tiks rādīta "2ANNAS" veidotā kino programma. Īpašs notikums būs “Laba daba” lielā pūķa laišana, kas būs lielākais paceltais festivāla karogs Latvijā.

Kā katru gadu festivāls domā par lielāku komfortu ģimenēm ar mazuļiem. Darbosies radošs dienas bērnudārzs, telšu pilsētiņā atdalīta teritorija teltīm, kurās nakšņos vecāki ar bērniem, kā arī izveidota atpūtas telts ģimenēm ar zīdaiņiem (Babyroom) - atsevišķa vieta, kur ģimenēm ar maziem bērniem atpūsties, nomainīt autiņus un paēst.

Ņemot vērā īpaši karstos laika apstākļus, organizatori norāda, ka festivāla teritorijā būs pieejams bezmaksas dzeramais krāna ūdens un dušas (3,- EUR). Būs iespēja atveldzēties āra dabas baseinā vai braukt uz netālu tekošo Gauju. Īpašs prieks visiem, kas uz festivālu plāno braukt ar riteni vai ar stopiem – šogad asfalta segums ir noklāts līdz pašiem "Ratniekiem"!

Biļetes uz festivālu pieejamas visās „Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un interneta vietnē

Biļetes nav nepieciešamas bērniem līdz 13 gadiem (ieskaitot). Festivāla teritorijas skaistajā ābeļdārzā būs iekārtota telšu pilsētiņa, un tās maksa jau ir iekļauta festivāla biļetes cenā. Vairāk informācijas www.labadaba.lv. 

Festivālu organizē pasākumu aģentūra SIA “Pareizā ķīmija” un Latvijas Radio 6 – Latvijas Universitātes radio “Naba”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti