Nacionālais simfoniskais orķestris piedāvā meistarklašu video sēriju

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) nāk klajā ar jaunu video meistarklašu sēriju “LNSO skola”, kurā orķestra mūziķi, kuri ir arī pieredzējuši pedagogi, sniegs vērtīgus padomus mūzikas instrumentu spēles apguvē un stāstīs par maziem noslēpumiem, kas palīdz gūt progresu muzikālās meistarības slīpēšanā attālināti, medijus informē LNSO pārstāvji.

Meistarklases paredzētas gan mūzikas skolu audzēkņiem, kuri šobrīd praktizējas mājas režīmā, un viņu pasniedzējiem, gan arī jebkuram instrumentspēles entuziastam. Pirmās video meistarklases jau pieejamas LNSO “Youtube” kanālā “LNSO stāsta un rāda”. Tās sniedz LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans, flautu grupas koncertmeistars Tommāzo Pratola un klarnešu grupas koncertmeistars Mārtiņš Circenis. Tuvākā laikā savus stāstus piedāvās oboju grupas koncertmeistars Egils Upatnieks, tubu grupas koncertmeistars Raivis Māgurs, sitaminstrumentu grupas koncertmeistars Edgars Saksons un citi kolēģi.

LNSO mūziķi uzsver, ka projekta galvenais mērķis ir dalīties ar prasmēm un gadiem uzkrāto pieredzi, lai iedvesmotu topošos mūziķus attīstīt iemaņas un vēl vairāk iemīlēt instrumentspēli.

Meistarklases tiks publicētas divas reizes nedēļā, ik reizi akcentējot cita mūzikas instrumenta specifiku.

Jaunajā LNSO “Youtube” kanālā būs atrodami arī LNSO podkāsta videoieraksti, kas audiāli pieejami orķestra “Spotify” kanālā. Kanāls darbojas līdztekus jau esošajam LNSO “Youtube” kanālam “Latvian National Symphony Orchestra”, kurā iespējams skatīties LNSO koncertierakstus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti