Mūziķe Viņa jaunā albuma priekšvakarā izdod singlu «Uz ko tu cerēji»

Mūziķe Viņa (īstajā vārdā Zelma Jēgere) kā otro gaidāmā albuma “Mildas īstais vārds ir Zelma” priekšvēstnesi izdevusi singlu “Saint Bris le Vineux”.

Jau pavisam drīz dienas gaismu ieraudzīs mūziķes Viņa jaunais albums ar nosaukumu “Mildas īstais vārds ir Zelma”.  Kā tā otro priekšvēstnesi viņa klausītājiem nodod dziesmu “Saint Bris le Vineux” (jeb latviski – “Uz ko tu cerēji”). Dziesma tapusi kopā ar Kashuku un Aleksi Luriņu jeb muzikālo apvienību “PRAGAII”. Tā jau ir otrā publiskotā mūziķu sadarbības rezultātā tapusī dziesma, pirmā bija dziesmai “Tur”.

“Arī šoreiz  džekiem neticami ātri un meistarīgi izdevās uztaustīt sajūtu, kas slēpjas dziesmas tekstā un ietērpt to mūzikā. Radošais process gan “Mute” studijā, gan ārpus tās mums kopā ir bijis tik viegls un pacilājošs, ka noteikti radīsim ko jaunu arī nākotnē,” saka Viņa.

Dziesmas nosaukums “Saint Bris le Vineux” cēlies no neliela ciemata Francijā, kurā 2018. gada septembrī Viņa pavadīja divas nedēļas kopā ar vairākiem brīnišķīgiem cilvēkiem no Latvijas un arī citām Eiropas valstīm. Dziesmas vārdi tapa, iedvesmojoties no visa apkārt notiekošā un telefona sarunām ar labāko draudzeni, kas tajā pašā laikā atradās Spānijā.

Mūziķe apgalvo, ka, lai saprastu par ko ir šī dziesma, pietiek ar pirmajām divām rindām, kurās burtiski tas tiek arī pastāstīts: “Par tiem, kas nāk un iet, bet nekad nepaliek. Kas it kā iekļūst sirdī, bet neko neaiztiek.”

Katra dziesmas rindiņa sevī ietver kādu reālu situāciju, frāzi, notikumu, sajūtu vai vietu – gluži kā lapa no atmiņu klades, norāda dziesmas autore.

“Ļoti spilgti atceros dienu, kurā tika uzrakstītas beidzamās šīs dziesmas rindas – tās bija pēdējās dienas šajā Francijas ciematiņā, kuras ar diviem labākajiem draugiem izlēmām pavadīt, dodoties pārgājienā. Mēs uzcēlām telti, un es viena devos ar savu kladi nelielā pastaigā, līdz uzgāju izžuvušu upi, apsēdos tai tieši pa vidu un pabeidzu rakstīt dziesmas vārdus – tieši tajā brīdī sāka gāzt lietus. Vakarā, brīdī kad pie ugunskura pirmo reizi šis teksts tika lasīts priekšā abiem draugiem, mums no tumsas uzbruka briedis, kuru mēs veiksmīgi aizbiedējām un pēc tam sapratām, ka viņš vienkārši arī gribēja paklausīties. Katrā no gaidāmā albuma dziesmām ir paslēpies kāds spilgts notikums vai iekšējs pārdzīvojums, taču, kamēr tos vēl gaidām, novēlu jums izbaudīt šo,” aicina Viņa.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti