Mūžībā devies Rīgas Skaņu ierakstu studijas galvenais skaņu inženieris Vilnis Kaksis

Mūžībā aizgājis ilggadējais Rīgas Skaņu ierakstu studijas galvenais skaņu inženieris Vilnis Kaksis (19.09.1942.–14.10.2020.), paziņojumā medijiem pavēstīja Rīgas Skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks.

Gandrīz sešu gadu desmitu ilgā darba laikā Vilnis Kaksis radījis iespēju tehniski iemūžināt simfonisko orķestru, koru, individuālo izpildītāju, operas solistu, kā arī pašdarbības ansambļu māksliniecisko sniegumu ierakstos, kuru skaits mērāms vairākos simtos un kas iznākuši neskaitāmās skaņu platēs un kompaktdiskos.

“Ar Vilni ikdienas darbā kopā esam bijuši daudzus gadu desmitus. Var droši apgalvot, ka būtu grūti atrast otru tik godīgu, apzinīgu, zinošu savas jomas speciālistu. Viņu ar vislabāko vārdu atcerēsies ļoti daudzi mūsu ievērojamākie mūziķi. Mūzika bija ne tikai viņa darbs, bet arī sirdslieta. Katru mīļu brīdi viņš klausījās mūziku, prata to baudīt un novērtēt,“ atceras Rīgas Skaņu ierakstu studijas direktors Aldis Ermanbriks.

“Vilni pazinu jau 47 gadus. Ne reizi, kopā strādājot, neesam sastrīdējušies. Viņš bija cilvēks, uz kuru varēja pilnībā paļauties – ārkārtīgi kārtīgs un precīzs. Nākot uz ierakstu, vienmēr varēju būt drošs, ka viss nepieciešamais jau ir sagatavots un darba kārtībā,“ stāstīja skaņu režisors Kārlis Pinnis.

“Vilnis Kaksis – skaņu inženieris, neapšaubāmi leģendāra personība un lielisks cilvēks. Kopš “Melodijas” pirmsākumiem ar viņa līdzdalību tapuši neskaitāmi, nu jau leģendāri skaņu ieraksti ar Raimondu Paulu, Gunāru Rozenbergu, tautā mīlēto Edgaru Liepiņu... Šeit nebūs iespējams visus uzskaitīt. Arī man iespēja apgūt skaņu inženiera profesiju bija, pateicoties Vilnim. Var droši teikt, ka viņa veikums ir, lai gan bieži vien nepamanāms, bet tanī pašā laikā nenovērtējams latviešu mūzikas vēsturē,” atmiņās dalījās skaņu režisors Tālis Timrots.

Atvadīšanās notiks Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā sestdien, 17. oktobrī, pulksten 13.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti