Sadaļas Sadaļas

Mediņa mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris svin 70.jubileju

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 30.aprīlī notiks Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas (JMRMV) pūtēju orķestra 70 gadu jubilejas koncerts, informē orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Jānis Retenais. Plkst.13 notiks koncerta ģenerālmēģinājums ar publiku, bet plkst.18 – svētku koncerts. Uz abiem koncertiem ieeja būs bez maksas

Koncertā piedalīsies solisti Dināra Rudāne (vokāls), Andris Ābelīte (vokāls), pianists Raimonds Petrauskis un Brendons Gofs (elektriskā ģitāra; ASV), diriģenti Jānis Retenais - orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, Andis Karelis un Pēteris Plūme. Pasākuma konferansjē – Roberts Ošiņš.

Koncertā skanēs Džeimsa Bērnsa “Symphonic Overture” (diriģents – Jānis  Retenais), Džoakīno Rosīni “La gazza ladra” (diriģents – Pēteris Plūme), Džordža Geršvina “Rhapsody in Blue” (Raimonds Petrauskis – klavieres, diriģents – Jānis Retenais), Djūka Elingtona “It don't mean a thing” (solo – Dināra Rudāne, diriģents Andis Karelis), Brendona Gofa "Full on Rumble" – ''Concert for wind band with Electric Guitar'' (Brendons Gofs – elektriskā ģitāra, diriģents – Jānis Retenais) u.c. skaņdarbi.

Diriģents Jānis Retenais uzsver, ka pirmo reizi Latvijā koncertā tiks atskaņots koncerts elektriskajai ģitārai un pūtēju orķestrim,  kura atskaņojumā piedalīsies īpašais viesis – skaņdarba autors Brendons Gofs (ASV), kurš speciāli ieradīsies Latvijā uz 30.aprīļa koncertu.

„Jāpiebilst, ka Brendons darbojas kā pedagogs arī Londonā. Kad viņam jautāju par šā skaņdarba notīm, Brendons tās uzreiz man atsūtīja, neprasot samaksu un teica, ka tieši tajā laikā būs Londonā, tāpēc labprāt atbrauktu uz Rīgu kopā ar savu kundzi un šo koncertu noklausītos. Vēlreiz pārliecinoties, vai komponists joprojām plāno ierasties un vai viņš gribētu piedalīties sava skaņdarba atskaņojumā, Brendons Gofs piekrita, atzīstot, ka labprāt piedalīsies šajā nozīmīgajā orķestra jubilejas koncertā,” stāsta Jānis Retenais.

Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ir viens no vecākajiem pūtēju orķestriem Latvijā. Neilgi pēc skolas dibināšanas 1927.gadā tika atklāta pūšaminstrumentu klase, savukārt pēc pāris desmitgadēm – 1947.gadā – tiek realizēta arī ideja par mācību pūtēju orķestra izveidi. Tā pirmsākumi saistās ar ilggadējā Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļas vadītāja un trombona spēles un instrumentācijas pedagoga, diriģenta Alfrēda Segliņa vārdu, kurš ieguldījis nozīmīgu darbu ne tikai paša orķestra, bet arī tā repertuāra izveidē. Orķestra mērķtiecīgo attīstību un izaugsmi apliecina arī 1954.gadā izveidotā orķestra nodaļa. Šo gadu laikā orķestris sagatavojis neskaitāmas koncertprogrammas, piedalījies starptautiskos pūtēju orķestru festivālos Igaunijā, Lietuvā un Latvijā.

2016.gadā JMRMV pūtēju orķestris piedalījās pirmajā Eiropas pūtēju orķestru čempionātā. Kopš 2010.gada orķestris ir regulārs dažādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rīkotu meistarklašu noslēguma koncertu dalībnieks.

Ar pilnu orķestra vēsturi būs iespējams iepazīties koncerta dienā, izlasot speciāli sagatavoto brošūru, kuras materiālus apkopojusi muzikoloģe Ilona Būdeniece.

Ielūgumus uz koncertu iespējams rezervēt elektroniski, rakstot uz e-pastu [email protected] vai izņemt JMRMV (Stabu ielā 10).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt