Mazajā Mežotnes pilī notiks Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltīts koncertiestudējums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Piektdien, 11.martā, Mazajā Mežotnes pilī ar īpašu koncertiestudējumu, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas soliste Evija Martinsone un pianiste Agnese Egliņa, tiks svinēta šā gada gaviļnieka - izcilā latviešu mākslinieka Jaņa Rozentāla - 150.gadskārta, ko rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar biedrību "Mazā Mežotnes pils".

"Dziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas soloprogramma ar Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmām tapa speciāli šim pasākumam. Evija pati tai izvēlējās gan skaņdarbus, kas skanēja Jaņa Rozentāla dzīves laikā, gan dziesmas, ko savulaik izpildīja viņa dzīvesbiedre - somu operdīva Ellija Forseli," stāsta Pētera Vaska fonda dibinātāja un Mazās Mežotnes pils īpašniece Regīna Deičmane, uzsverot, ka šajā koncertā lieliski savienosies mūzika un māksla - lietas, kas jau kļuvušas par labu Mazās Mežotnes pils tradīciju un zīmolu.

"Kad domājām, kā atzīmēt Jaņa Rozentāla jubileju, pēkšņi pamanīju dziedātāju Eviju Martinsoni - lielisku dziedātāju, kura, manuprāt, gan visās sajūtās, gan vizuāli ir līdzīga Ellijai Forseli. Tādēļ šim projektam izvēlējāmies tieši Eviju, jo vēlējāmies, lai šis koncertiestudējums izteiktu laiku, kurā dzīvoja un savas gleznas radīja Janis Rozentāls," skaidro Mazās Mežotnes pils saimniece, uzsverot - šis pasākums ir Pētera Vaska fonda un Mazās Mežotnes pils īpašais veltījums Jaņa Rozentāla jubilejas gadam.

Vakara gaitā Mazajā Mežotnes pilī darbosies improvizēta Mākslinieka darbnīca, kurā Jaņa Rozentāla tēlā iejutīsies gleznotājs un profesors Roberts Muzis, kurš gleznos Evijas Martinsones jeb savas kundzes Ellijas Forseli portretu. Tāpat programmu papildinās sarunas, kā arī režisora un operatora Gunta Lēmaņa veidotās audiovizuālās gleznas, kas tapušas, iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla darbiem, kuros redzama mākslinieka dzīvesbiedre.

"Esam pateicīgi Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam un tā direktorei Mārai Lācei, kura laipni mums atvēlēja šim projektam nepieciešamās Jaņa Rozentāla gleznu reprodukcijas, kā arī Aijai Brasliņai, kura tās izvēlējās," norāda Regīna Deičmane.

Piedalīties pasākumā ir aicināti gan mākslinieki, kas pēdējo desmit gadu laikā viesojušies Mazajā Mežotnes pilī notiekošajos plenēros, gan mūziķi, gan komponisti, kuri rakstījuši jaundarbus Mazās Mežotnes pils koncertiem. Koncerta rīkotāji arī cer, ka šo projektu būs iespēja parādīt vēl kādā Jaņa Rozentāla jubilejai veltītajā pasākumā.

Pasākuma radošā komanda ir Regīna Deičmane, Andris Deičmanis, Guntis Lēmanis, Roberts Muzis, Evija Martinsone, Agnese Egliņa, Aija Brasliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti