Markus Riva pārstāvēs Latviju starptautiskā dziesmu konkursā Zviedrijā

Dziedātājs Markus Riva pārstāvēs Latviju starptautiskajā dziesmu konkursā “Baltic Song Contest 2016” (“Baltijas Dziesmu Konkurss”), kas norisināsies 22. un 23.jūlijā Karlshamnā, Zviedrijā.

Divu dienu garumā desmit mākslinieki no deviņām Eiropas valstīm piedalīsies konkursā par galveno balvu. Latvijas pārstāvis konkursam gatavo divas Zviedrijas žūrijas izvēlētās dziesmas - “Take Me Down” un “I can”.

2015.gadā  ar dziesmu “Take Me Down” Markus iekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas nacionālās atlases superfinālā, izcīnot otro vietu, savukārt, “I can” ir viena no Marka Rivas jaunākajam dziesmam angļu valodā.

„Mēs varam daudz ko izdarīt, ja vien noticam sev. Es vēlos, lai šī dziesma kaut nedaudz motivē cilvēkus, kuri šobrīd pārdzīvo kādu sarežģītu dzīves periodu,” par dziesmu “I can” saka Markus Riva.

Ikgadējais festivāls “Baltic Song Contest” tiek organizēts jau kopš 1978.gada un tajā ir pārstāvētas valstis, kuras robežojas ar Baltijas jūru, tādas kā Latvija, Lietuva, Polija, Igaunija, Zviedrija, Vācija, Dānija, u.c. Festivāls norit vienlaicīgi ar Karlshamnas pilsētas svētkiem. Latvija šajā dziesmu konkursā tiek pārstāvēta kopš 1993.gada un latviešu māksliniekiem jau iepriekš ir izdevies tajā gūt panākumus - 1998. gadā “Baltic Song Contest” uzvarēja grupa “Prāta vētra”, bet 2010. gadā  galveno balvu un naudas prēmiju saņēma dziedātāja Aija Andrejeva.

Pavisam nesen Markus Riva pēc ilgākas pauzes laidis klajā dziesmu latviešu valodā ar nosaukumu “Laika upe", kura jau vairākas nedēļas atrodas līderpozīcijās Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujā “Muzikālā Banka”.

Šonedēļ Markus Riva kā viesmākslinieks uzstājās arī Baltkrievijas pilsētā Vitebskā notiekošajā festivālā “Slavianskij Bazar”, pēc kura uzreiz devies uz Zviedrijas festivālu, lai tajā pārstāvētu mūsu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti