Panorāma

Cer stiprināt sadarbību ar Ķīnu tranzīta nozarē

Panorāma

Panorāma

VAK „Latvija” – ar R.Paula dziesmu programmu „Rozes gars”

Māris Sirmais un koris «Latvija» izdod Raimonda Paula kora dziesmu albumu

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” un Māris Sirmais ir ierakstījuši komponista Raimonda Paula kora dziesmu albumu „Rozes gars”. Albuma prezentācijas koncerti notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 1. un 2. novembrī plkst. 19.

Albumā apkopotas 24 komponista dziesmas jauktajam, vīru un sieviešu korim, kas tapušas pēdējo četrdesmit gadu laikā. Daudzas no tām ierakstītas pirmo reizi. Dažas savus pasaules pirmatskaņojumus piedzīvojušas pērn Valsts Akadēmiskā kora koncertos, bet ir arī tādi opusi, kas ilgi un rūpīgi glabāti komponista darbistabā un tagad atraduši savu ceļu pie klausītājiem, un, kā cer albuma izdevēji – arī uz Latvijas koru repertuāriem. Albumā ir iekļautas kora dziesmas, kas kādreiz izskanējušas tādās leģendārās teātra izrādēs kā „Elizabete, Anglijas karaliene” un „Brands”.

Albuma tituldziesma "Rozes gars" ar Jāņa Petera vārdiem ir Raimonda Paula veltījums Emīlam Dārziņam. Kompaktdiska vizuālo noformējumu ir veidojusi māksliniece Gita Treice.

Mūzikas žurnāliste un muzikoloģe Gunda Vaivode albuma ievadvārdos raksta: „Tāds ir Pauls: no visiem zināmā līdz negaidītam atklājējam. Viņš raksta dziesmas, bet viņā mīt simfonijas cikla pilnība: zvejnieka spēks, dārziņiska daile, blaumaniska raksturotspēja, dzejas kodolīgums. Un ja vēl Maestro pats pie klavierēm!”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti